Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
brafman
09.08.2011 11:25

Pokojówka wyjawia co zrobił jej Strauss-Kahn. Chce pieniędzy

Amerykanka domaga się odszkodowania, tłumacząc, że została poniżona, a jej życie legło w gruzach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Nowojorska pokojówka, która oskarżyła b. szefa MFW Dominique'a Strauss-Kahna o molestowanie seksualne, złożyła w poniedziałek pozew cywilny. Domaga się odszkodowania, tłumacząc, że w następstwie ataku została poniżona, a jej życie legło w gruzach.

W 17-stronicowym dokumencie nie wspomniano o konkretnej sumie odszkodowania za straty moralne i fizyczne poniesione przez Nafissatou Diallo w wyniku _ brutalnej i sadystycznej napaści _ z 14 maja br. Wysokość tej kwoty ma zostać ustalona podczas procesu.

Adwokaci pokojówki, którzy od dawna zapowiadali złożenie pozwu cywilnego, twierdzą, że były szef MFW _ celowo dokonał brutalnej napaści seksualnej na Diallo _, w wyniku czego została ona _ poniżona _. Strauss-Kahn, zmuszając pokojówkę do seksu oralnego, miał także _ naruszyć godność Diallo jako kobiety _. W wyniku ataku, życie 32-latki oraz jej córeczki _ legło w gruzach _.

W pozwie napisano również, że Strauss-Kahn, były faworyt francuskich wyborów prezydenckich w 2012 r., _ atakował kobiety w pokojach hotelowych na całym świecie _.

Według adwokatów pokojówki, proces powinien odbyć się w sądzie na Bronksie. To w tej nowojorskiej dzielnicy mieszka pochodząca z Gwinei Diallo.

65-letni Strauss-Kahn nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Gdy pojawiły się wątpliwości dotyczące wiarygodności Diallo, były szef MFW został za kaucją zwolniony z aresztu domowego. Nie może jednak opuszczać USA. Kolejny raz stanie przed sądem 23 sierpnia.

Zdaniem adwokatów Strauss-Kahna, złożony w poniedziałek pozew jest bezpodstawny. _ Pozew cywilny nie ma żadnej wartości _ - napisali w komunikacie.

Według prokuratury okręgowej na Manhattanie, dowody DNA potwierdzają, że między Strauss-Kahnem a pokojówką doszło do kontaktu seksualnego w hotelu Sofitel w Nowym Jorku. Obecnie prokuratura usiłuje ustalić, czy będzie kontynuować procedurę zmierzającą do oskarżenia Strauss-Kahna o molestowanie seksualne i próbę gwałtu.

Prawnicy Strauss-Kahna utrzymują, że do kontaktu seksualnego doszło za zgodą Diallo i twierdzą, że pokojówka oskarżyła ich klienta o próbę gwałtu i molestowanie z powodów finansowych.

Zdaniem adwokatów, Williama Taylora i Benjamina Brafmana, pozew cywilny potwierdza tę tezę. _ Od samego początku utrzymywaliśmy, że motywacją prawnika Diallo i jego klientki było zarobienie pieniędzy. Złożenie tego pozwu rozwiewa jakiekolwiek wątpliwości w tej kwestii _ - napisali obrońcy Strauss-Kahna w oświadczeniu.

O aferze z udziałem byłego szefa MFW czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/strauss-kahn;zwolniony;z;aresztu;moze;okazac;sie;niewinny,240,0,864496.html) Strauss-Kahn zwolniony z aresztu. Może okazać się niewinny W sprawie pojawiły się nowe wątki, które podważają zeznania pokojówki oskarżającej byłego szefa MFW o gwałt.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/244/t92404.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/highlife/artykul/strauss-kahn;zwolniony;z;aresztu;moze;okazac;sie;niewinny,240,0,864496.html) Strauss-Kahn zwolniony z aresztu. Może okazać się niewinny W sprawie pojawiły się nowe wątki, które podważają zeznania pokojówki oskarżającej byłego szefa MFW o gwałt.
Tagi: brafman, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz