Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pokój w Doniecku? Na razie krwawe walki o lotnisko

0
Podziel się:

W dzisiejszych negocjacjach chodzi jednak o długoterminowe rozwiązanie, które pozwoli na późniejsze wycofanie wojsk ze strefy buforowej.

Aleksandr Zacharczenko,samozwańcza Doniecka Republika
Aleksandr Zacharczenko,samozwańcza Doniecka Republika (PAP/EPA)

Dziś w Doniecku mają się odbyć rozmowy samozwańczych władz z rosyjskimi i ukraińskimi wojskowymi. Strony chcą doprowadzić do jak najszybszego zawieszenie broni.

Chodzi przede wszystkim o lotnisko w Doniecku, które od kilku miesięcy jest atakowane przez separatystów i rosyjskie wojska. Ukraińcy bronią się ponosząc minimalne straty. Według informacji doradcy prezydenta Jurija Biriukowa, w ostatnich dniach zginęło tam 27 funkcjonariuszy rosyjskich oddziałów specjalnych.

O stratach informują też inne ukraińskie źródła, nie podawały one jednak liczby ofiar. Jeszcze wczoraj rozpoczęły się rozmowy rosyjskich i ukraińskich generałów, które doprowadziły wieczorem do uspokojenia się sytuacji w okolicach lotniska.

W dzisiejszych negocjacjach chodzi jednak o długoterminowe rozwiązanie, które pozwoli na późniejsze wycofanie wojsk ze strefy buforowej.

Według OBWE, takie porozumienie osiągnięto już w obwodzie ługańskim. Zawieszenie broni ma tam obowiązywać od 5 grudnia. Już następnego dnia powinno się rozpocząć wycofywanie ciężkiego sprzętu ze strefy buforowej oddzielającej terytoria kontrolowane przez Ukraińców i przez separatystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Zwrot w wojnie na Ukrainie. Rosjanie zajęli... Separatyści mówią o atakach na kolejne terytoria obwodu donieckiego, kontrolowane przez Ukraińców.
Separatyści zajęli budynek polskiego konsulatu Terroryści zajęli polski i czeski konsulat oraz budynek sądu. Są wspierani przez rosyjskich żołnierzy - alarmuje Kijów.
Rosjanie chcą walczyć dla separatystów Służby USA udowadniają, że na terytorium Rosji znajdują się obozy szkoleniowe dla separatystów.
Separatyści zajęli koszary na Ukrainie Żołnierze ukraińscy obronili magazyny, stołówkę oraz plac. W ręce napastników wpadły dwa samochody ciężarowe i cześć terytorium.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)