Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwyżki dla kadry naukowej. Zobacz, ile dostaną

0
Podziel się:

Minister nauki i szkolnictwa zapewniła, że od 1 stycznia 2013 roku płace pracowników uczelni wzrosną.

Podwyżki dla kadry naukowej. Zobacz, ile dostaną
(kprm.gov.pl)
bFfBZFyt

Minister nauki i szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka zapewniła w Programie 3 Polskiego Radia, że od 1 stycznia 2013 roku płace pracowników uczelni wzrosną średnio o ponad 9 procent.

O tym jak zostaną podzielone pieniądze z puli na podwyżki zdecydują same placówki. Minister Kudrycka podkreśla, że w związku z reformą szkolnictwa wyższego na pracowników uczelni zostały nałożone nowe obowiązki. Dlatego podwyżki płac dla tego środowiska są konieczne.

Od 2013 roku przez najbliższe trzy lata pracownicy szkół wyższych mogą liczyć co roku średnio na 9- procentową podwyżkę płac. Pieniądze zostaną przydzielone uczelniom. To rektorzy zdecydują o priorytetach i podzielą pieniądze pomiędzy profesorów, adiunktów, pracowników administracji i bibliotek.

bFfBZFyv

Minister Kudrycka podkreśla, że mimo kryzysu polski rząd zagwarantował podwyżki pracownikom nauki. Większość państw europejskich z powodu cięć budżetowych zamroziła wzrost płac budżetówki.

Czytaj więcej w Money.pl
Będą ich śledzić i wcale nie złamią prawa Minister nauki Barbara Kudrycka oświadczyła, że system monitororowania losów absolwentów nie jest sprzeczny z ustawą o ochronie danych osobowych.
Dwukrotny wzrost pensji? Rząd negocjuje Wzrostu wynagrodzeń m.in. dla nauczycieli akademickich domaga się Krajowa Sekcja Nauki NSZZ _ Solidarność _ w porozumieniu z Radą Nauki i Szkolnictwa Wyższego ZNP.
Dostaną podwyżki. Uda się uniknąć strajku? Zarząd PKP PLK i kolejarskie związki zawodowe podpisały porozumienie, na mocy którego pracownicy spółki otrzymają po 115 zł podwyżki.
bFfBZFyW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)