Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podwyżka VAT uratuje Hiszpanię?

0
Podziel się:

Mieszkańcy tego kraju zapłacą więcej za wodę, transport i energię elektryczną.

Podwyżka VAT uratuje Hiszpanię?
(imago stock&people/EAST NEWS)

Od dzisiaj w Hiszpanii wzrasta VAT, średnio o 3 proc., z 18 do 21 proc. Jednak niektóre artykuły i usługi zdrożeją nawet o 13 procent.

Rząd spodziewa się, że podniesienie podatku przyczyni się do zmniejszenia deficytu Hiszpanii, który ma spaść w ciągu dwóch lat z 6,3 proc. do 2,8 proc. Niepodnoszenie VAT-u było jedną z najważniejszych obietnic przedwyborczych Mariano Rajoya. Dlatego hiszpańskie media od kilku dni przypominają premierowi jego słowa.

_ - Podniesienie VATu jest niesprawiedliwe, bo dotyka tych, którzy mają najmniej, jest bezsensowne, bo nie wpływa na ograniczenie deficytu. Taką decyzję może podjąć tyko zły zarządca _ - przekonywał przed wyborami Rajoy.

Jednak podatek VAT wzrasta. Na większość usług i produktów o 3 proc. Najwięcej, bo o 13 proc. wzrasta VAT na spektakle teatralne, kino, przybory szkolne, usługi fryzjerskie czy pogrzebowe. Od dzisiaj Hiszpanie zapłacą więcej za wodę, transport i energię elektryczną. Podwyżek obawiają się właściciele małych sklepów. Twierdzą, że ich klienci wybiorą supermarkety, które ogłosiły, że nie podniosą cen.

Czytaj więcej w Money.pl
By nie podnosić VAT, zwolnią urzędników Włoski parlament przyjął dekret, który pozwoli zaoszczędzić w ciągu 3 lat ponad 26 mld euro i uniknąć wzrostu VAT.
W tych krajach zwrócą ci VAT za zakupy Wybierając się za granicę warto sprawdzić, gdzie i na jakich warunkach zwracają polskim turystom VAT.
Wielki przekręt na VAT. Stracili 40 mln euro Rumuńscy śledczy przeszukali dzisiaj równocześnie 250 mieszkań w ramach śledztwa w sprawie unikania płacenia podatku VAT.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)