Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwodne echolokatory poszukają Boeinga

0
Podziel się:

Ekipy, przeczesujące południową część Oceanu Indyjskiego otrzymały specjalny sprzęt od amerykańskiej Marynarki Wojennej.

Podwodne echolokatory poszukają Boeinga
(PAP/EPA)

Podwodne echolokatory pomagają szukać szczątków malezyjskiego Boeinga. Ekipy, przeczesujące południową część Oceanu Indyjskiego otrzymały specjalny sprzęt od amerykańskiej Marynarki Wojennej.

Szef Centrum Koordynacji poszukiwań, Angus Houston, powiedział dziennikarzom, że dwa specjalistyczne urządzenia echolokacyjne, opuszczane pod wodę z pokładu jednostek ratowniczych, mogą ułatwić znalezienie zatopionych szczątków maszyny.

Australijska Marynarka Wojenna rozpoczęła dziś podwodne poszukiwania sygnałów, wysyłanych przez czarne skrzynki malezyjskiego Boeinga z lotu MH 370. Dwa okręty poszukiwawcze, wyposażone w amerykański sprzęt, przeczesują 240 kilometrowe pasy morza, uznane przez ekspertów za najbardziej prawdopodobny obszar katastrofy.

Urządzenie hydrolokacyjne w kształcie niewielkiego skrzydła, jest holowane za okrętem-bazą na długiej, stalowej linie. Zanurzone głęboko w oceanie rejestruje znacznie więcej dźwięków, niż można usłyszeć z powierzchni morza. W miejscu akcji ocean ma głębokość kilku kilometrów.

W poszukiwaniach Boeinga, zaginionego 8 marca, uczestniczy 14 samolotów i 9 statków z różnych krajów. Maszyna z 239 osobami na pokładzie zniknęła z ekranów radarowych podczas rejsowego lotu z Kuala Lumpur do Pekinu. Centrum Koordynacyjne zapowiada, że poszukiwania będą trwały do skutku.

Czytaj więcej w Money.pl
Poszukiwania Boeinga potrwają do skutku Na wspólnej konferencji prasowej szefowie rządów Malezji i Australii przekonywali, że mimo 4 tygodni bezskutecznych poszukiwań operacja będzie kontynuowana.
Rodziny pasażerów domagają się informacji Niektórzy krewni chińskich pasażerów odmawiają zaakceptowania malezyjskiej wersji wydarzeń i oskarżają władze Malezji o ukrywanie informacji.
Interpol o zaginionym samolocie na Oceanie Indyjskim _ Władze Malezji od początku roku ani razu nie sprawdzały bazy paszportów _ - stwierdzono w oświadczeniu.
Zaginiony samolot. Szukają skrzynek Do Australii dotarł amerykański specjalistyczny sprzęt, który pomoże w zlokalizowaniu czarnych skrzynek zaginionego boeinga.
KOMENTARZE
(0)