Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
cba
11.09.2012 17:02

Podszywali się pod CBA. Ruszył proces

Przed Sądem Okręgowym w Słupsku (Pomorskie) rozpoczął się proces pięciu osób, które podszywając się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego dokonały rozboju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

Przed Sądem Okręgowym w Słupsku (Pomorskie) rozpoczął się proces pięciu osób, które podszywając się pod funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego dokonały rozboju.

Prokuratura zarzuca trzem młodym mężczyznom i dwóm kobietom, że w sierpniu 2011 r. wtargnęli do jednego ze słupskich mieszkań, gdzie po sterroryzowaniu domowników zrabowali biżuterię i inne przedmioty o łącznej wartości 146 tys. zł. Podczas napadu oskarżeni posługiwali się bronią.

Niektórym z podsądnych śledczy zarzucili również napaść we wrześniu 2011 r. na dostawcę pizzy w Rumii (Pomorskie), któremu zrabowali 844 zł, oraz usiłowanie dokonania rozboju w Borzytuchomiu (Pomorskie), gdzie w listopadzie 2011 r. dwukrotnie próbowali wtargnąć do jednorodzinnego domu. Po tej drugiej akcji napastnicy zostali zatrzymani przez policjantów, których zawiadomiła mieszkanka wytypowanej do obrabowania nieruchomości.

W samochodzie, którym się poruszali znaleziono kamizelki taktyczne z napisem CBŚ, kominiarki, pistolet gazowy, dwie atrapy krótkiej broni, paralizator, miotacz gazu i pałkę teleskopową. Na aucie były zawieszone kradzione tablice rejestracyjne.

Oskarżonym grozi do 15 lat więzienia. Dwóch z nich jest aresztowanych. Pozostali odpowiadają z wolnej stopy. Tylko część z nich przyznaje się do zarzutów. Jeden z oskarżonych, jak okazało się na sali sądowej, jest studentem prawa. Z ustaleń prokuratury wynika, że napadów dokonywali mężczyźni. Natomiast kobiety miały ich podwozić na miejsce przestępstwa i transportować później łupy. Proces będzie kontynuowany jutro.

Czytaj więcej w Money.pl
Premier wciąż krytycznie o działaniu CBA Zadaniem CBA nie jest prowokowanie przestępstw, a ich ściganie - tak wyrok w sprawie Beaty Sawickiej komentuje premier.
Ruszył proces policjantów z Magdalenki Trójka policjantów jest oskarżona o niedopełnienie obowiązków podczas zatrzymania bandytów w Magdalence w 2003 r.
Wyłudzali pieniędze od klientów autoszkoły? Do prokuratury i policji od kilku dni zgłaszają się osoby, które wykupiły w niej kurs na prawo jazdy, ale nie mogły go zrealizować.
Tagi: cba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz