Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
podsłuchy
12.01.2015 17:29

Podsłuchiwanie rozmów w sieci? Padła deklaracja

Brytyjski premier David Cameron oświadczył, że jeśli wygra wybory parlamentarne w maju, to w ramach walki z terroryzmem zwiększy kompetencje służb specjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(World Economic Forum)

Brytyjski premier David Cameron oświadczył, że jeśli wygra wybory parlamentarne w maju, to w ramach walki z terroryzmem zwiększy kompetencje służb specjalnych do podsłuchiwania rozmów telefonicznych i internetowej komunikacji obywateli.

Podczas wystąpienia w Nottingham w środkowej Anglii, gdzie przedstawiał manifest Partii Konserwatywnej, Cameron powiedział, że wprowadzi ustawę legalizującą monitorowanie przez służby specjalne aktywności w sieci i komunikacji, zwłaszcza elektronicznej, obywateli podejrzewanych o działalność terrorystyczną.

_ - Pierwszym obowiązkiem każdego rządu jest utrzymanie bezpieczeństwa kraju i obywateli _ - podkreślił.

Według Camerona ubiegłotygodniowe ataki w Paryżu _ jeszcze raz pokazały skalę zagrożenia terrorystycznego i konieczność nadania służbom bezpieczeństwa, wywiadowi oraz policji szerokich uprawnień, tak by nasi ludzie byli bezpieczni _. _ - Jeśli zostanę wybrany na premiera, upewnię się, że powstaną kompleksowe przepisy, które nie pozwolą, by terroryści mieli bezpieczną przestrzeń do komunikowania się _ - oświadczył.

Jak tłumaczy agencja EFE, dotychczas rządowi Camerona nie udało się wprowadzić odpowiedniej ustawy zwiększającej kompetencje służb specjalnych. Powodem był sprzeciw organizacji broniących praw obywateli, opinii publicznej, a także Liberalnych Demokratów, czyli koalicjanta partii Camerona.

Dostęp do rozmów i maili obywateli jest tematem debaty w Wielkiej Brytanii od ujawnienia przez Edwarda Snowdena tajnych programów inwigilacji internetu, które prowadzone są przez brytyjskie i amerykańskie służby.

Czytaj więcej w Money.pl
Sprawdź, co planuje premier Wielkiej Brytanii David Cameron w toku kampanii wyborczej zamierza skoncentrować się na zatrudnieniu, podatkach, oświacie, gospodarce mieszkaniowej i systemie emerytalnym.
Armia będzie pytać rekrutów, czy są gejami Ma to na celu uczynienie z sił zbrojnych instytucji bardziej różnorodnej i tolerancyjnej.
Wywiad dostał miliony na śledzenie terrorystów Brytyjski szef wywiadu ostrzegł, że agentom coraz trudniej śledzić spiski islamistów konspirujących w internecie.
Tagi: podsłuchy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz