Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podróbki z Chin groźne dla wzroku. Konfiskata

0
Podziel się:

Podrabiane w Chinach okulary były groźne dla wzroku i mogły spowodować jego zaburzenia i migreny.

Podróbki z Chin groźne dla wzroku. Konfiskata
(kenteegardin/cc/flickr)

Ponad milion par podrabianych chińskich okularów słonecznych rzekomo znanych firm skonfiskowała włoska Gwardia Finansowa. Okulary były groźne dla wzroku i mogły spowodować jego zaburzenia i migreny.

Cały transport, przechowywany w magazynie niedaleko Rzymu, był przygotowany do wprowadzenia do nielegalnej sprzedaży. Skład należał do firmy prowadzonej przez chińskich imigrantów.

Ponadto funkcjonariusze policji skarbowej znaleźli w tym samym magazynie około 100 tysięcy par chińskich okularów optycznych o różnych szkłach do 4 dioptrii. Nie miały one jakiegokolwiek atestu, a zatem uznano je za potencjalnie niebezpieczne dla oczu.

Gwardia Finansowa poleciła przeprowadzenie ekspertyz, by ustalić stopień zagrożenia skonfiskowanego towaru dla zdrowia.

Gdyby cały ten transport trafił do sprzedaży, firma zarobiłaby na tym około 12 milionów euro. Okulary miały być sprzedawane w cenie od 7 do 20 euro.

Czytaj więcej o chińskich podróbkach
Chiny podrabiają miasta. Dla skrzypiec i szynki Chiny obchodzą prawo własności intelektualnej nadając swoim miejscowościom przemysłowym nazwy znanych europejskich miast.
Chińczycy podrabiają wszystko. Teraz Apple W mieście Kunming w prowincji Yunnan na południowym zachodzie Chin władze zidentyfikowały 22 fałszywe sklepy firmy Apple.
Chińczycy podrobili Ikeę. Całą! Chińczycy skopiowali od Szwedów nie tylko cały wystrój wnętrza, ale nawet kafeterię i restaurację. Różni się tylko tym, że zamiast skandynawskich dań serwuje potrawy chińskie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)