Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
karty płatnicze
30.03.2012 07:44

Podrabiali karty płatnicze. Grozi im 25 lat więzienia

Mikrokamery i specjalistyczny sprzęt zarekwirowali policjanci w domu przestępców.

Podziel się
Dodaj komentarz
(skynesher/iStockphoto)

- _ Zarekwirowaliśmy urządzenia do kopiowania pasków kart płatniczych, oraz listwy z mikrokamerami, które przestępcy montowali na bankomatach _- mówi rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu Paweł Petrykowski.

Policja zatrzymała pięciu obywateli Bułgarii i Słowacji. Są podejrzani o skimming, czyli kopiowanie pasków magnetycznych kart płatniczych. Złodzieje zostali zatrzymani w Dzierżoniowie, gdzie montowali urządzenia na tamtejszych bankomatach. Grozi im do 5 lat więzienia.

Jak poinformowała rzecznik policji, mężczyźni wcześniej wynajęli dom w powiecie kłodzkim, gdzie uruchomili linię produkcyjną skimmingu. Natomiast w Dzierżoniowie robili _ pierwsze próby _ i montowali urządzenia na bankomatach.

Dodał, że zabezpieczony w domu sprzęt świadczy o tym, iż mężczyźni planowali przestępczy proceder na wielką skalę. _ - Niektórzy z zatrzymanych byli już karani za podobne przestępstwa za granicą. Obecnie planowali działać na terenie Polski ale może i za granicą _ - mówił rzecznik.

Petrykowski wyjaśnił, że jeśli okaże się, iż przestępcy zdołali skorzystać z podrobionych kart i ukradli pieniądze z jakiegoś konta bankowego, to odpowiedzią za podrabianie środków płatniczych. A za tego typu przestępstwo grozi do 25 lat więzienia.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyłudzali pieniądze strasząc wybuchem gazu Prokuratura prowadzi śledztwo dotyczące szajki straszącej ludzi niebezpieczeństwem wybuchu gazu.
Nowa metoda wyłudzeń. Wystarczy zadzwonić Oszuści wymyśli kolejny sposób na wyłudzanie pieniędzy - ostrzega policja.
Zablokowali fałszywą stronę UEFA Witryna wiernie naśladowała prawdziwą, ale była prowadzona tylko w języku angielskim.
Córka premiera trafiła na policję. Nękają ją Najprawdopodobniej chodzi o blog parodiujący styl córki premiera, pisania o modzie.
Tagi: karty płatnicze, policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz