Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podpalono meczet w Gdańsku. Poszło o ubój rytualny?

0
Podziel się:

Nad ranem wybuchł pożar przy drzwiach do meczetu w Gdańsku. Policja prowadzi na miejscu śledztwo.

Podpalono meczet w Gdańsku. Poszło o ubój rytualny?
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Nad ranem wybuchł pożar przy drzwiach do meczetu w Gdańsku przy ul. Polanki. Uszkodzeniu uległy drzwi boczne, elewacja budynku i elementy wyposażenia. Policja prowadzi na miejscu śledztwo.

St. asp. Krzysztof Drabiuk z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa w Gdańsku potwierdził, że przy bocznych, ewakuacyjnych drzwiach do meczetu zostały podpalone śmieci. Dodał, że została okopcona elewacja i powstało zadymienie w środku świątyni. Ogień gasił jeden zastęp strażaków.

Imam Gminy Muzułmańskiej w Gdańsku Hani Hraish uważa, że to było podpalenie. _ Przed drzwiami leżą spalone ławki ogrodowe, które zostały przeniesione z innej części posesji _ - powiedział. Straty szacuje na ok. 50 tys. zł.

Jak powiedziała sierżant sztabowy Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, uszkodzeniu uległy drzwi boczne, elewacja budynku i elementy wyposażenia. Jeszcze w środę mają być przeprowadzone oględziny miejsca zdarzenia z udziałem m.in. biegłego pożarnictwa. _ Dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy to było podpalenie, czy nie _ - dodała. Policja prowadzi na miejscu czynności, m.in. rozmawia z okolicznymi mieszkańcami.

Hani Hraish wiąże pożar świątyni z wtorkowym zdarzeniem w czasie muzułmańskiego Święta Ofiarowania w Bohonikach (Podlaskie), gdzie tamtejsi muzułmanie chcieli przeprowadzić z tej okazji ubój rytualny. Próbowali to uniemożliwić obrońcy praw zwierząt. Ostatecznie, jak poinformował mufti Tomasz Miśkiewicz, w Bohonikach doszło do rytualnego uboju jednego baranka. W ub. roku podpalono sklep z warzywami należący do imama Hraisha.

Czytaj więcej w Money.pl
Wciąż praktykują ubój rytualny. Twierdzą, że... W najbliższy wtorek, w związku z obchodami islamskiego święta Kurban Bajram, czyli Święta Ofiarowania, w Bohonikach w województwie podlaskim odbędzie się rytualny ubój zwierząt.
Sąd zdecydował w sprawie uboju rytualnego Śledztwo w sprawie zezwolenia przez ministrów rolnictwa na ubój rytualny zwierząt bez wcześniejszego pozbawiania ich świadomości zostało umorzone.
Muzułmanie i Żydzi walczą o ubój rytualny Mają zamiar złożyć do Trybunału Konstytucyjnego wnioski w tej sprawie.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)