Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podpalili meczet na Zachodnim Brzegu

0
Podziel się:

Na miejscu wypisano antyarabskie hasła. Palestyńscy mieszkańcy
twierdzą, że ataku dopuścili się mieszkający w pobliżu żydowscy osadnicy.

Podpalili meczet na Zachodnim Brzegu
(ISM Palestine/CC/Flickr)

Chodzi o świątynię w miejscowości Deir Istija na Zachodnim Brzegu Jordanu. Na miejscu wypisano antyarabskie hasła. Palestyńscy mieszkańcy twierdzą, że ataku dopuścili się mieszkający w pobliżu żydowscy osadnicy.

Podpalono główne wejście do meczetu, ogień objął też część dywanów. Na murze sprawcy wypisali hasła po hebrajsku: _ Zemsta za przelaną krew _, _ Arabowie wynocha _ i _ Krew za krew - Kusra _.

To ostatnie hasło stanowi odniesienie do wydarzeń w palestyńskiej wiosce na północy okupowanego Zachodniego Brzegu, gdzie w ubiegłym tygodniu Palestyńczycy zaatakowali ponad 10 żydowskich osadników i przetrzymywali ich aż do interwencji izraelskiej armii. Według świadków wcześniej osadnicy atakowali innych Palestyńczyków.

Podobne slogany pojawiały się przy okazji poprzednich ataków na palestyńską własność, o które policja podejrzewa żydowskich osadników.

Po zbezczeszczeniu meczetu do Deir Istija weszli izraelscy żołnierze. Trwa poszukiwanie podejrzanych.

W ubiegłym roku izraelskie ministerstwo obrony ogłosiło, że rozprawi się z osadnikami dopuszczającymi się aktów wandalizmu. Według resortu takie czyny można porównać do terroryzmu, a ataki grożą nasileniem przemocy na tle religijnym.

Czytaj więcej w Money.pl
Planują dalszą kolonizację Zachodniego Brzegu Izrael planuje budowę niemal 24 tysięcy nowych domów na okupowanym Zachodnim Brzegu i w Jerozolimie Wschodniej.
Izraelskie wojsko aresztowało pięciolatka Obrońcy praw człowieka zażądali , by armia znalazła inny sposób karania młodych Palestyńczyków, którzy obrzucają kamieniami pojazdy.
Plan pokojowy? Ameryka go nie przyniesie Wizyta Kerrego da możność przyjrzenia się, czy Izraelczycy i Palestyńczycy sami są gotowi do rozmów pokojowych.
Izrael wprowadził segregację rasową! Od poniedziałku niektóre linie autobusowe łączące Zachodni Brzeg i Izrael będą miały osobne autobusy dla Palestyńczyków i dla Żydów.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)