Notowania

watykan
23.10.2011 15:37

Podpalił Biblię na placu świętego Piotra

Watykańska żandarmeria zatrzymała podpalacza. Pochodzi z Rumunii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eustaquio Santimano/CC/Flickr)

Podczas mszy kanonizacyjnej na Placu świętego Piotra mężczyzna z Rumunii, prawdopodobnie niezrównoważony, wszedł na kolumnadę i podpalił Biblię. Został zatrzymany przez żandarmerię watykańską.

Do incydentu doszło, gdy papież Benedykt XVI odmawiał z tysiącami wiernych modlitwę Anioł Pański. Rumun wszedł na otaczającą plac kolumnadę św. Piotra i zaczął palić kolejne kartki Biblii.

Na górę dostał się do niego jeden z biskupów uczestniczących w mszy kanonizacyjnej, by przekonać go do zejścia. Nakłonili go do tego po pół godzinie watykańscy żandarmi, którzy go następnie zatrzymali.

Watykańskie biuro prasowe poinformowało, że mężczyzna dokonał wcześniej podobnych czynów w innych miastach.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t46856.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/chorwacja;protestuje;przeciwko;zadaniom;watykanu,124,0,885116.html) Protestują przeciwko żądaniom Watykanu Watykan i Chorwacja znalazły się na skraju kryzysu dyplomatycznego, gdy włoscy benedyktyni z poparciem Benedykta XVI zwrócili się do władz w Zagrzebiu o zwrot dóbr w tym kraju.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/210/t45778.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/arcybiskup;niektorzy;nie;popieraja;surowych;norm;w;sprawie;pedofilii,127,0,878719.html) Pedofilia w kościele. Księża przeciw papieżowi Arcybiskup Dublina Diarmuid Martin przyznał , że w Kościele irlandzkim i w Watykanie _ niektóre kręgi _ sprzeciwiają się surowej linii Benedykta XVI wobec skandalu pedofilii.
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz