Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podpalenia aut w Gdańsku. Podejrzany trafił do aresztu

0
Podziel się:

Straty wyniosły ponad 550 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 10 lat więzienia.

Podpalenia aut w Gdańsku. Podejrzany trafił do aresztu
(PAP/Adam Warżawa)

Decyzją Sądu Rejonowego w Gdańsku na trzy miesiące aresztowany został dziś 34-letni mężczyzna, który w piątek w nocy podpalił w Gdańsku 20 samochodów. Straty wyniosły ponad 550 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia.

_ Postawiono mu zarzut zniszczenia mienia o znacznej wartości _ - poinformowała wiceszefowa Prokuratury Rejonowej w Gdańsku-Wrzeszczu Emilia Kępińska.

Za czyn ten mieszkańcowi Gdańska grozi kara od roku do 10 lat więzienia.

Jak wyjaśniła Kępińska, prokuratura wnioskując o areszt dla mężczyzny, jako główne argumenty podała wysokość kary oraz groźbę matactwa z jego strony.

_ - Podejrzany przyznał się do zarzutu, ale tłumaczy, że nie wie, dlaczego to zrobił. Twierdzi, że nie jest piromanem i podpalanie nie sprawia mu przyjemności. Bardzo tego żałuje. Przyznał, że dokonując podpaleń, był pod znacznym wpływem alkoholu _ - dodała prokurator.

Z wyjaśnień mężczyzny, wynika, że podpalał samochody przypadkowo, nie wybierając specjalnie modelu auta.

_ Zapalniczką podpalał nadkole i od tego zajmowało się ogniem koło. Nie czekając nawet, jak pożar się dalej rozprzestrzeni, szedł dalej i podpalał _ - powiedziała Kępińska.

Auta były różnych marek i roczników; ich wartość wahała się od 1,5 tys. do 150 tys. zł. Samochody były podpalane w piątek w nocy od ok. godziny 1 do 3.30 na obszarze o promieniu kilku kilometrów, m.in. na ulicach Kartuskiej, Skarpowej, Tarasy, Śniadeckich, Smoluchowskiego i Cygańska Górka. Pojazdy są częściowo lub całkowicie zniszczone.

34-latek, który nie pracuje i jest na utrzymaniu rodziny, został zatrzymany przez policję po kilku godzinach.

W 2012 r. przeciwko mężczyźnie skierowano akt oskarżenia za spalenie w ciągu czterech lat 12 aut - proces w tej sprawie jeszcze się nie zakończył.

Czytaj więcej w Money.pl
Ebola w Polsce? Fałszywy alarm _ - Nie ma powodów do paniki, pacjent na pewno nie jest nosicielem wirusa Ebola _ - uspokaja Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Gdańsku.
Policja zatrzymała gdańskiego podpalacza 33-letni gdańszczanin przyznał się do winy - poinformowała Aleksandra Siewert z gdańskiej policji. Mężczyzna składa wyjaśnienia.
Paraliż Gdańska: nie jeżdżą pociągi. To przez... _ Ruch aut na Błędniku został wstrzymany. Na miejscu i w okolicach są policjanci, którzy kierują auta na wyznaczone objazdy _ - poinformowała Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)