Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wielka brytania
09.11.2012 23:08

Podnajem lokali socjalnych będzie w Wielkiej Brytanii przestępstwem

Towarzystwa mieszkaniowe i władze samorządowe będą mogły przejąć zysk uzyskany przez najemcę z nielegalnego podnajmu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fin Fahey/CC/Flickr)

Nielegalny podnajem mieszkań socjalnych w celach komercyjnych będzie przestępstwem zagrożonym karą więzienia do dwóch lat - przewiduje ustawa przyjęta przez Izbę Gmin. W Anglii i Walii około 150 tys. lokali wynajmowanych jest nielegalnie.

Jak podała agencja Press Association, towarzystwa mieszkaniowe i władze samorządowe będą mogły przejąć zysk uzyskany przez najemcę z nielegalnego podnajmu.

Mieszkania socjalne przyznawane są osobom, które nie mogą sobie pozwolić na ich zakup na rynku, jeśli przemawiają za tym względy społeczne. W sytuacji, gdy ich użytkownik może sobie pozwolić na kupno bądź z innych powodów, np. rodzinnych, lokalu nie potrzebuje, powinien go zwrócić.

W czasie debaty parlamentarnej ujawniono, że około 150 tys. mieszkań socjalnych w Anglii i Walii jest nielegalnie podnajmowanych, co wydłuża kolejki osób oczekujących na takie lokale. Ustawa (The Prevention of Social Housing Fraud Bill) miała poparcie posłów różnych partii. Obecnie trafiła do Izby Lordów.

Czytaj więcej w Money.pl
Wielki bank mógł prać brudne pieniądze Łącznie na kontach 4388 klientów HSBC na Jersey zgromadzonych jest 699 mln funtów, nie licząc miliardów, które mogą być ulokowane w systemach inwestowania.
Chcą dać Pokojowego Nobla czternastolatce Dziewczynka została postrzelona przez talibów, gdyż walczyła o prawo kobiet do edukacji.
Połowa Brytyjczyków za wyjściem z Unii YouGov opublikował wyniki sondażu w czwartek, dzień po spotkaniu premiera Davida Camerona z kanclerz Angelą Merkel na Downing Street.
Tagi: wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz