Notowania

Przejdź na
celnik
07.04.2013 10:55

Podlascy celnicy udaremnili przemyt papierosów za ponad milion złotych

Żeby wydobyć towar, celnicy musieli wezwać na pomoc strażaków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Leszek Kotarba/East News)

*Podlascy celnicy udaremnili przemyt blisko 125 tysięcy paczek papierosów o wartości przekraczającej milion złotych. *

Przemytnicy próbujący przewieźć nielegalnie papierosy są coraz bardziej pomysłowi. Tym razem ukryli je w litewskiej ciężarówce, przewożące z Finlandii do Wielkiej Brytanii cztery ciśnieniowe separatory cieczy. To właśnie w nich, jak się okazało po prześwietleniu przyczepy promieniami rentgenowskimi, ukryta była kontrabanda.

Żeby ją wydobyć, potrzebna była pomoc strażaków, którzy specjalistycznym sprzętem wycięli otwory, przez które wyładowano papierosy z białoruskimi znakami akcyzy, w sumie 125 tysięcy paczek o wartości przekraczającej milion złotych. Towar, jak i ciężarówkę służącą do jego przewozu, zarekwirowano.

Teraz celnicy ustalają nadawcę i adresata przesyłki. To już kolejny tak duży sukces podlaskich celników. Od początku roku przechwycili już ponad dwa miliony paczek papierosów.

Czytaj więcej o przemycie w Money.pl
Sprzedawał spirytus techniczny jako wódkę Skład alkoholu i tytoniu z przemytu wykryła Służba Celna w Inowrocławiu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.
Tak coraz częściej przemycają papierosy Szczegółowe kontrole na przejściach granicznych sprawiły, że przemytnicy papierosów z Ukrainy coraz częściej usiłują przerzucać kontrabandę przez "zieloną granicę".
Przemyt wart 6 mln złotych. To zrobli celnicy To jeden z największych w tym roku takich przemytów w kraju.
Tagi: celnik, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz