Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
10.03.2011 07:40

Podejrzanie dokładny przetarg policji

Czy specyfikacja przetargowa wyklucza z możliwości starania się o kontrakt większość marek, a sprzyja jednej?

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/Flickr)

Policja rozpisała przetarg na 600 furgonetek. Czy specyfikacja przetargowa wyklucza z możliwości starania się o kontrakt większość marek, a sprzyja jednej?

_ Dziennik Gazeta Prawna _ pisze, że w specyfikacji określono między innymi: maksymalną maksymalną wagę pojazdu gotowego do drogi, maksymalny rozmiar, powierzchnię ładunkową, wielkość drzwi. Policja uznała, że w samochodzie będzie konieczny tylny napęd, skrzynia biegu o sześciu przełożeniach i moc co najmniej 115 koni mechanicznych.

W sumie policjanci opisali samochód tak szczegółowo, że specyfikacja zajęła 20 stron A4. Z informacji gazety wynika, że warunki spełniły trzy modele, ale faworytem okazuje się być niemiecki producent, bowiem ostateczna decyzja policji uzależniona będzie od ceny.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/214/t89558.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przetarg;na;radiowozy;ustawiony;pod;opla,172,0,786860.html) Przetarg na radiowozy ustawiony pod Opla? Według _ DGP _ przetarg był przygotowany w taki sposób, że faworyzował niemiecką firmę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/117/t92533.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kanary;na;cenzurowanym;naduzyja;wladzy,119,0,789111.html) Kanary na cenzurowanym. Nadużyją władzy? Helsińska Fundacja Praw Człowieka uważa, że kontrolerzy po poszerzeniu uprawnień mogą nadużywać siły.
Tagi: policja, przetarg, specyfikacja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz