Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podatek dochodowy od osób fizycznych. PiS jest przeciwko

0
Podziel się:

- Wspieranie Polaków ma polegać na tym, że jednym rodzinom się zabierze, a doda się drugim - uważa Beata Szydło.

Podatek dochodowy od osób fizycznych. PiS jest przeciwko
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFeXcNvp

PiS zapowiada, że nie poprze nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, którym dziś zajmie się Sejm.

Wiceprzewodnicząca Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło podkreślała w _ Salonie Politycznym Trójki , że resort finansów, planując między innymi likwidację ulg dla niektórych rodzin, idzie po linii najmniejszego oporu: _

_ - Absolutnie tych zmian nie poprzemy, bo to jest po raz kolejny sięgnięcie do kieszeni Polaków w momencie, kiedy jest trudna sytuacja budżetowa. Tutaj jest próba ze strony rządu pokazania, że będzie wspieranie polityki prorodzinnej, tylko że to wspieranie ma polegać na tym, że jednym rodzinom się zabierze, a doda się drugim _- uważa Szydło.

bFeXcNvr

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI BEATY SZYDŁO:

Źródło: IAR

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych likwiduje między innymi ulgę na internet, zmienia też zasady dotyczące 50-procentowego kosztu uzyskania przychodu, z którego korzystają twórcy, artyści i dziennikarze.

Projekt reguluje też zasady przyznawania ulg prorodzinnych. Zgodnie z nim, rodziny z jednym dzieckiem, których roczny dochód przekroczy 112 tysięcy złotych, stracą prawo do ulgi prorodzinnej. Odliczenie na trzecie dziecko ma wzrosnąć o 50 procent, a na czwarte i każde następne - o 100 procent. Projekt jest realizacją zapowiedzi premiera Donalda Tuska z listopadowego expose.

bFeXcNvx
Czytaj więcej w Money.pl
Rząd tworzy fikcyjne spółki? Oni tak twierdzą Partia oskarża Platformę Obywatelską o wyprowadzanie pieniędzy z budżetu Państwa.
Kaczyński ostrzega przed podatkiem, a Tusk... Premier zaprzecza, by trwały prace nad podatkiem od wartości nieruchomości.
Próbują przepchnąć budżet pod osłoną Euro Nierealne założenia co do bezrobocia, wzrostu gospodarczego oraz inflacji - tak opozycja określa projekt budżetu.
bFeXcNvS
KOMENTARZE
(0)