Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pod Elblągiem rozbiło się auto z czterema młodymi kobietami. Dwie zginęły

0
Podziel się

Nie wiadomo jeszcze, czy dziewczyna kierująca samochodem była trzeźwa. Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura.

Pod Elblągiem rozbiło się auto z czterema młodymi kobietami. Dwie zginęły
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)
bDZPjeBN

Dwie młode kobiety zginęły, a dwie inne zostały ranne w wypadku samochodowym, do którego doszło w niedzielę nad ranem na drodze krajowej nr 22 między Elblągiem a Malborkiem - podała policja. Nastolatki wracały do domu z dyskoteki.

Oficer prasowy elbląskiej policji Krzysztof Nowacki powiedział, że auto, którym podróżowały cztery młode kobiety, zjechało z nieustalonych przyczyn na prawe pobocze i bokiem uderzyło w drzewo. Na miejscu zginęły 18-letnia kierująca i siedząca obok niej 19-letnia pasażerka. Dwie inne 19-letnie kobiety podróżujące na tylnym siedzeniu zostały ranne. Według policji ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do wypadku doszło przed godz. 3 nad ranem w miejscowości Karczowiska Górne (woj. warmińsko-mazurskie). Ofiary były mieszkankami powiatów malborskiego i nowodworskiego (woj. pomorskie). Policja ustaliła, że wracały do domów z jednej z elbląskich dyskotek. Miały zapięte pasy.

bDZPjeBP

Nie wiadomo jeszcze, czy dziewczyna kierująca samochodem była trzeźwa. Okoliczności wypadku wyjaśnia prokuratura.

Zdaniem Nowackiego był to typowy wypadek weekendowy. Auto musiało jechać ze znaczną prędkością, bo _ zawinęło się _ wokół przydrożnego drzewa i jest kompletnie rozbite.

_ - Tego typu wypadki nie zdarzają się bez przyczyny. Wystarczy, że ktoś jedzie za szybko, żeby skutki były tragiczne _ - ocenił policjant.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek na niemieckiej autostradzie. Polacy... W wypadku polskiego minibusa dzisiaj na autostradzie A9 między Bayreuth a Norymbergą rannych zostało 7 osób, w tym 4 ciężko - poinformowała konsul generalna Justyna Lewańska.
Załamał się lód. Wędkarz ledwo uszedł z życiem Strażacy i policjanci uratowali dziś 58-letniego mieszkańca Zwierzyna w województwie lubuskim, pod którym załamał się lód.
Autobus stoczył się w przepaść. Wiele ofiar Co najmniej 9 osób poniosło śmierć a 32 zostały ranne kiedy autobus, którym podróżowali stoczył się rano do wąwozu o głębokości 500 m w północnej części Filipin.
bDZPjeCq
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)