Notowania

poczobut
06.07.2011 09:24

"Poczobut powinien wyjechać z Białorusi"

Tak uważa Włodzimierz Cimoszewicz. Polski dziennikarz został wczoraj skazany na 3 lata więzienia w zawieszeniu na 2 lata.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Minister Krzysztof Kwiatkowski ocenia wyrok białoruskiego sądu w sprawie Andrzeja Poczobuta (na zdjęciu) jako drakoński. Jego zdaniem nie jest on autonomiczną decyzją. Z kolej Włodzimierz Cimoszewicz jest przekonany, że Poczobut powinien przyjechać do Polski.

_ - Jestem głęboko przekonany, że powinien wyjechać z Białorusi. Powinien przyjechać do Polski i stąd prowadzić swoją działalność - dziennikarską i inną. Nikt nie skorzysta na tym - ani on sam, ani sprawa polska, ani sprawa demokracji na Białorusi - że po kolejnym ostrym, słusznym, prawdziwym tekście zostanie uwięziony _ - powiedział w radiu ZET Cimoszewicz.

Minister Kwiatkowski w wywiadzie dla radiowej Trójki podkreślił, że wyrok nie jest autonomiczną decyzją sądu. - _ Wyrok jest oczywiście drakoński, chociaż ktoś mógłby powiedzieć, że można pomyśleć o jeszcze bardziej drakońskim wyroku, czyli o sytuacji, w której Andrzej Poczobut trafiłby za kraty. Mam wrażenie, że niestety wymiar sprawiedliwości Białorusi funkcjonuje na zlecenie i zgodnie z oczekiwaniami władz _ - powiedział Kwiatkowski.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI KRZYSZTOFA KWIATKOWSKIEGO:

_ (Źródło: IAR) _

Minister Kwiatkowski podkreślił, że nie podjął jeszcze decyzji czy zaprosić ministra sprawiedlilwości Białorusi na konferencję w ramach Partnerstwa Wschodniego. Jak dodał, zaprosi go, jeżeli będzie sygnał, że wymiar sprawiedliwości jest niezależny od władzy wykonawczej. Minister dodał, że na razie nie ma takich sygnałów. _ _

Polski dziennikarz i działacz przez sąd w Grodnie został skazany na 3 lata pozbawienia wolności z odroczeniem wykonywania kary na 2 lata za zniesławienie prezydenta Białorusi.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t149088.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/po;wyroku;na;poczobuta;kpina;absurd;szantaz,243,0,866547.html) Po wyroku na Poczobuta: Kpina, absurd, szantaż Sąd w Grodnie skazał dziennikarza na 3 lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Wyrok potępiły polski MSZ i Unia Europejska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t142872.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/poczobut;przed;sadem;za;artykuly,242,0,852722.html) Poczobut przed sądem. Za artykuły Dziennikarz i działacz polonijny, oskarżony jest o zniesławienie prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/73/t149065.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jest;wyrok;w;sprawie;poczobuta,199,0,866247.html) Jest wyrok w sprawie Poczobuta Sankcje Unii Europejskiej pomogły, ale korespondent nie został uniewinniony.
Tagi: poczobut, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz