Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pobity obywatel USA skazany na dziewięć dni aresztu domowego

0
Podziel się:

Tarik Abu Chdeir ma pozostać w tym w czasie w domu jego krewnych w dzielnicy Bejt Hanina, w Jerozolimie Wschodniej.

Pobity obywatel USA skazany na dziewięć dni aresztu domowego
(PAP/EPA)

15-letni Amerykanin pochodzenia palestyńskiego, dotkliwie pobity w czwartek podczas starć z izraelską policją, dziś został skazany przez sąd w Jerozolimie na dziewięć dni aresztu domowego.

Tarik Abu Chdeir ma pozostać w tym w czasie w domu jego krewnych w dzielnicy Bejt Hanina, w Jerozolimie Wschodniej.

Tarik, który jest kuzynem młodego Palestyńczyka porwanego i brutalnie zamordowanego w ubiegłym tygodniu, został pobity i zatrzymany przez izraelską policję w dzielnicy Szuafat w Jerozolimie Wschodniej, gdzie uczestniczył w demonstracji pod domem zabitego nastolatka.

Izraelska policja podała, że 15-latek stawiał opór podczas zatrzymania, zaatakował funkcjonariuszy i w chwili zatrzymania miał przy sobie procę do miotania kamieni. Oprócz niego aresztowano 10 innych Palestyńczyków.

W sprawie pobicia Tarika wszczęto dochodzenie.

Departament Stanu USA w sobotę wyraził zaniepokojenie doniesieniami o ciężkim pobiciu Tarika w izraelskim areszcie i zażądał _ szybkiego, wszechstronnego i transparentnego śledztwa _. Chłopaka odwiedził tego dnia przedstawiciel amerykańskiego konsulatu.

Dziennik _ Haarec _ podał, powołując się na amerykańskie media, że Tarik przyjechał do Izraela po raz pierwszy od 10 lat, by odwiedzić krewnych w Jerozolimie.

Ostatnie gwałtowne demonstracje i protesty ludności palestyńskiej w Izraelu rozpoczęły się po śmierci 16-letniego Palestyńczyka Mohammeda Abu Chdeira. Miał on zostać spalony żywcem - jak się podejrzewa - w odwecie za zamordowanie trzech młodych Izraelczyków.

Izrael oskarżył palestyński Hamas o dokonanie tej zbrodni. Hamas zdecydowanie odrzucił to oskarżenie.

Agencja Associated Press podała w niedzielę, powołując się na anonimowe źródło we władzach Izraela, że o zabicie Mohammeda Abu Chdeira podejrzewani są izraelscy ekstremiści, kierujący się _ nacjonalistycznymi pobudkami _.

Czytaj więcej w Money.pl
Jerozolima demolowana. Zamieszki nie ustają Izraelska policja zatrzymała dziesiątki Palestyńczyków, którzy w nocy brali udział w zamieszkach po śmierci Mohammeda Abu Khdera.
Palestyński nastolatek spłonął żywcem Młody Palestyńczyk miał również ranę głowy, a 90 procent powierzchni jego ciała było poparzone.
Izraelskie lotnictwo znów zaatakowało Był to odwet za palestyński ostrzał rakietowy terytorium Izraela.
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)