Notowania

pobite dziecko
28.12.2013 17:35

Pobity czterolatek walczy o życie. Matka stanie przed sądem

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im przestępstw. W sobotę stanęli przed prokuratorem, który zdecydował, że 65-latka pozostanie na wolności, ale będzie pod policyjnym dozorem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anita Patterson Peppers/Dreamstime.com)

Matka ciężko pobitego czterolatka z Bytomia oraz jej partner zostali aresztowani przez sąd - podała bytomska policja. Dziecko, które doznało licznych obrażeń, nadal walczy o życie w szpitalu.

Nadkomisarz Tomasz Gogolin ze śląskiej policji powiedział, że informację o pobitym czterolatku przekazało policjantom pogotowie ratunkowe, które z mieszkania przy ul. Zabrzańskiej zabrało dziecko do szpitala pediatrycznego w Chorzowie. Chłopczyk jest w bardzo poważnym stanie, ma liczne obrażenia, także narządów wewnętrznych.

Policjanci zatrzymali 28-letnią matkę chłopca oraz jej 26-letniego partnera. Kobieta mieszkała z nim i trojką swoich dzieci w mieszkaniu jego 65-letniej matki, która także została zatrzymana przez policję.

26-latek, który w chwili zatrzymania miał ponad promil alkoholu w organizmie, usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu dziecka. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

65-letnia kobieta jest podejrzana o znęcanie się nad czterolatkiem oraz nieudzielenie mu pomocy. Grozi jej do pięciu lat więzienia. Matka chłopca również usłyszała zarzut nieudzielenia pomocy synowi, za co grozi jej do trzech lat pozbawienia wolności.

Zatrzymani przyznali się do zarzucanych im przestępstw. W sobotę stanęli przed prokuratorem, który zdecydował, że 65-latka pozostanie na wolności, ale będzie pod policyjnym dozorem. Prokurator skierował do bytomskiego sądu wnioski o aresztowanie matki chłopca i jej partnera. Zgodnie z decyzją sądu. 26-latek spędzi w areszcie najbliższe trzy miesiące, a matka dziecka - dwa miesiące.

Czytaj więcej w Money.pl
Pobił dwulatkę na śmierć. Sąd orzekł... Na ciele dziewczynki stwierdzono także krwiaki, zasinienia i otarcia. Według ekspertów, obrażenia nie mogły być tylko skutkiem upadku, jak utrzymują rodzice.
Sąd zdecydował w sprawie sprzedaży dziecka W ocenie sądu oskarżeni nie dopuścili się ani przemocy, ani ich celem działania nie była chęć wykorzystania dziecka.
Sąd w USA uchylił wyrok w głośnej sprawie Duchowny został w 2012 roku uznany za winnego ukrywania przypadków nadużyć seksualnych wobec dzieci dokonywanych przez księży.
Tagi: pobite dziecko, sąd, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz