Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zasiłek rodzinny
01.02.2007 15:06

Pobierasz podwójny zasiłek rodzinny za granicą - możesz go stracić

Rodziny pobierające zasiłki rodzinne w pełnej wysokości w dwóch państwach unijnych będą musiały je zwrócić wraz z odsetkami. Tak przewidują przepisy zarówno polskie, jak i unijne - czytamy w „Rzeczpospolita".

Podziel się
Dodaj komentarz

Znacznie wyższe wsparcie rodzin za granicą kusi rodziców. Dlatego też urzędnicy wciąż odnotowują przypadki podwójnego pobierania zasiłku przez rodziców- czytamy w gazecie.

Kiedy jeden z rodziców pracuje za granicą, drugi z dziećmi mieszka w Polsce nie mogą pobierać dwóch zasiłków w pełnej wysokości obu krajach. Tym bardziej, że często wychodzi to na jaw, wówczas trzeba to zwrócić wraz z odsetkami. Można tą sytuację rozwiązać w inny sposób. Jeśli oboje z rodziców pracują, to zasiłek wypłacany jest w kraju gdzie znajdują się dzieci. W drugim państwie potrącony zostanie zasiłek pomniejszony o ten z kraju. Jeśli rodzic mieszkający z dziećmi w Polsce nie pracuje ( lub pracuje i nie stara się o zasiłek), wówczas zasiłek może pobierać ten pracujący za granicą - podaje "Rzeczpsopolita".

Nad przestrzeganiem przepisów czuwają tzw. instytucje łącznikowe. W Polsce są to regionalne ośrodki polityki społecznej, działające przy marszałkach województw.

Tagi: zasiłek rodzinny, wiadomości, prawo, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz