Notowania

prawo
20.05.2013 13:58

Pobicie urzędnika w Częstochowie. Napadli go tuż przed ratuszem

Napadnięty urzędnik sprawuje nadzór na rejestracją pojazdów. Do ataku na niego doszło kilka minut przed godz. 7.30.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Redos/Reporter)

Zastępca naczelnika Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Częstochowie został rano napadnięty i dotkliwie pobity przed siedzibą swojego wydziału. Prezydent Częstochowy wyznaczył 5 tys. zł nagrody dla osoby, która wskaże sprawców pobicia._ _

_ Wszystko wskazuje na to, że napad miał związek z pełnioną przez niego funkcją. To oburzające, że taka agresja dosięgnęła osoby, która szła do pracy, a jej powodem mogły być wykonywane przez nią służbowe obowiązki _ - napisał prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk w poniedziałkowym oświadczeniu.

Napadnięty urzędnik sprawuje nadzór na rejestracją pojazdów. Do ataku na niego doszło kilka minut przed godz. 7.30 na parkingu przed budynkiem Urzędu Miasta przy ul. Waszyngtona 5 - to jedna z lokalizacji częstochowskiego magistratu, gdzie mieści się Wydział Spraw Obywatelskich. Urzędnik został pobity przez dwóch nieznanych sprawców. Trafił do szpitala, skąd - po badaniach - pojechał na policję.

Rzeczniczka częstochowskiej policji podinsp. Joanna Lazar powiedziała, że policjanci ustalają szczegółowe okoliczności pobicia urzędnika. Bliższe informacje w tej sprawie będą znane w poniedziałek po południu, po zakończeniu trwających czynności z udziałem pobitego zastępcy naczelnika. Do tego czasu policjanci nie chcą oceniać, czy pobicie mogło mieć związek z pracą w urzędzie.

Sprawa zbulwersowała prezydenta Częstochowy, który uznał, że _ doszło do bezprecedensowego ataku na Urząd Miasta Częstochowy _.

_ Urzędnik w pracy stoi na straży przepisów prawa. Jest funkcjonariuszem publicznym, wypełniającym swoje obowiązki wobec państwa i lokalnej wspólnoty. Atak na urzędnika to próba zastraszenia, próba wymuszenia siłą korzystnych dla siebie rozwiązań. Jest to atak na istotę demokratycznego państwa prawa. Nie pozwolimy i nie damy się zastraszyć. Zrobimy wszystko, by sprawcy brutalnego ataku zostali ujęci i postawieni przed sądem. Nie mogą pozostać bezkarni _ - napisał prezydent w oświadczeniu.

Matyjaszczyk wyraził współczucie dla pobitego urzędnika i jego rodziny, deklarując swoją solidarność i pomoc. Zwrócił się też do mieszkańców o wsparcie w działaniach na rzecz wyeliminowania takich zachowań.

Czytaj więcej w Money.pl
Podejrzany o napad na księdza zatrzymany Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem przy budynkach należących do sióstr zakonnych w Suchedniowie. Pobity ksiądz nadal jest nieprzytomny.
Z widłami na pracowników baru z kebabem Ofiary doznały obrażeń, przede wszystkim twarzy; jeden z napadniętych miał także rany kłute klatki piersiowej.
Napad na stację benzynową. Dokonał go... Do napadu doszło w maju ub. roku. Nad ranem do budynku stacji paliw wszedł zamaskowany mężczyzna.
Tagi: prawo, częstochowa, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz