Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pobicie pod kinem w Krakowie. Dziewięć osób podejrzanych

0
Podziel się:

Według prokuratury siedmiu podejrzanych to pseudokibice jednej z krakowskich drużyn piłkarskich, dwaj pozostali to pseudokibice drugiej drużyny.

Pobicie pod kinem w Krakowie. Dziewięć osób podejrzanych
(Reporter)

Krakowska prokuratura postawiła zarzuty dziewięciu osobom w sprawie niedzielnej bójki pod krakowskim kinem, podczas której od ciosu nożem zginął mężczyzna, a drugi został ranny.

_ - Siedmiu podejrzanych usłyszało zarzuty udziału w śmiertelnym pobiciu, żaden nie przyznał się do winy _ - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska. Pozostali dwaj usłyszeli zarzuty pobicia jednej osoby; dodatkowo jeden z nich podżegania do użycia niebezpiecznego narzędzia.

Według prokuratury siedmiu podejrzanych to pseudokibice jednej z krakowskich drużyn piłkarskich, dwaj pozostali to pseudokibice drugiej drużyny. Prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o aresztowanie siedmiu podejrzanych; wobec dwóch pseudokibiców obu drużyn zastosowała dozór policyjny.

Bezpośrednią przyczyną zajścia był zatarg między dwoma mężczyznami pracującymi w tej samej firmie. Mężczyźni spotkali się w niedzielę ok. godz. 19 przed kinem przy ul. Dobrego Pasterza. Na koniec jeden powiedział drugiemu, że jeszcze się spotkają i rozliczą, po czy rozeszli się. Jeden poszedł do kina, drugi został na zewnątrz. Obaj jednak za pomocą sms-ów zwołali na miejsce znajomych; niektórzy z nich mieli noże.

Po seansie, ok. godz. 23, doszło do bójki. Jeden z jej uczestników, zaatakowany nożem w plecy 32-letni mężczyzna, zginął na miejscu. Drugi, 40-latek, z raną brzucha w poważnym stanie trafił do szpitala. Komendant wojewódzki policji powołał specjalną grupę do wyjaśnienia sprawy i zatrzymania pozostałych uczestników zajścia. Policja zatrzymała w sumie 17 osób.

We wtorek do późnych godzin wieczornych śledczy przesłuchiwali podejrzanych, oglądali także zdjęcia z monitoringu. Jak wyjaśniła prok. Marcinkowska, prokuratura zmierza do ustalenia, kto zadał ciosy. Dziś od rana w sądzie odbywają się posiedzenia aresztowe.

Czytaj więcej o przestępczości w Money.pl
Znęcali się nad dziećmi? Sąd zdecydował 3 lipca w mieszkającej w Pucku rodzinie zastępczej opiekującej się piątką powierzonych i dwójką własnych dzieci doszło do śmierci 3-letniego chłopca.
Kolejni zatrzymani ws. głośnego zabójstwa Mężczyźni, za którymi zostały wydane europejskie nakazy aresztowania, wrócili z Wielkiej Brytanii, do której uciekli tuż po zabójstwie.
Trwają wzmożone kontrole, nie tylko dzisiaj Tylko w Małopolsce w czasie wakacji odnotowano prawie 700 wypadków, w wyniku których zginęło ponad 30osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)