Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO traci poparcie. Jarosław Gowin wini złą politykę partii

0
Podziel się:

W tej chwili ta tendencja spadkowa jest na tyle poważna, że nie wystarczy zmiana makijażu. Potrzebne są naprawdę głębokie zmiany.

PO traci poparcie. Jarosław Gowin wini złą politykę partii
(Damian Klamka/East News)

To fiasko polityki ciepłej wody w kranach, która zbyt często Polakom zaczyna się kojarzyć z dreptaniem w miejscu i zamiataniem problemów pod dywan - tak o spadku notowań PO mówił w RMF FM Jarosław Gowin. Jego zdaniem potrzebna jest zmiana programowa i powrót do rządu Grzegorza Schetyny.

Z majowego sondażu CBOS wynika, że w wyborach parlamentarnych na PiS zagłosowałoby 26 proc. ankietowanych, którzy zadeklarowali udział w wyborach parlamentarnych, na PO głos oddałoby 23 proc.

_ - Przyczyny tego spadku poparcia dla Platformy są dla mnie oczywiste. Po pierwsze, to jest fiasko polityki ciepłej wody w kranach, która zbyt często Polakom zaczyna się kojarzyć z dreptaniem w miejscu i zamiataniem problemów pod dywan. Po drugie, wystarczy przeanalizować ten szczegółowy sondaż CBOS-u, żeby znaleźć drugą odpowiedź na pytanie o przyczyny spadku popularności mojej partii. Otóż w ciągu kilku miesięcy dramatycznie spadło poparcie dla Platformy wśród wyborców, którzy swoje poglądy określają jako prawicowe _ - mówił w RMF FM były minister sprawiedliwości Jarosław Gowin, uważany za lidera konserwatystów w Platformie.

Na uwagę, że PO skręca w lewo, Gowin mówił, że od dawna przestrzega przed tym _ dryfem w lewo _. Jego zdaniem jednak ten spadkowy trend jest do odwrócenia, choć - zastrzegł - potrzeba dogłębnych zmian programowych i powrotu do rządu Grzegorza Schetyny.

_ - Dla mnie nie ulega wątpliwości, że w tej chwili ta tendencja spadkowa jest na tyle poważna, że nie wystarczy zmiana makijażu. Potrzebne są naprawdę głębokie zmiany. Po pierwsze, zmiany programowe, czyli koniec z polityką ciepłej wody w kranach, czas na politykę prawdziwych, odważnych decyzji. Po drugie, ja myślę, że ta prawdziwa, zauważalna przez Polaków zmiana w rządzie to byłby powrót do rządu Grzegorza Schetyny _ - powiedział. Chwalił Schetynę za to, że - choć światopoglądowo się z nim nie zgadza - był dobrym ministrem spraw wewnętrznych i wicepremierem.

_ - Jestem w pewnym sporze z Grzegorzem Schetyną w sprawach światopoglądowych. Mam do niego trochę pretensji, że w takich sprawach jak związki partnerskie czy in vitro przeciąga nas nieco za bardzo na lewo. Ale też doskonale pamiętam poprzednią kadencję, wtedy kiedy on był wicepremierem. Kiedy chciało się rozwiązać jakiś problem, to trzeba było iść do Grzegorza Schetyny. On był świetnym ministrem. Bardzo dobrym wicepremierem _ - podkreślał Gowin.

Pytany, czy to premier Donald Tusk powinien odejść z rządu i wybrać karierę na jakimś stanowisku unijnym, Gowin zauważył, że pozycja Tuska za granicą jest wysoka. _ - Donald Tusk cieszy się wyjątkowo dużym autorytetem za granicą, co jest jego ogromnym osiągnięciem. To jest też atut dla Polski. To musi być decyzja pana premiera, czy chce ten atut wykorzystać, na przykład startując do PE i następnie będąc jednym z naturalnych kandydatów do najwyższych funkcji w instytucjach unijnych, czy też woli pozostać na stanowisku premiera i próbować odwrócić ten negatywny dla nas trend _ - mówił Gowin.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto, dlaczego PiS zyskuje w sondażach Z majowego sondażu CBOS wynika, że PiS ma większe poparcie niż PO.
Tusk zdradza, jak zamierza wygrać wybory Premier wierzy, że możliwe jest odbudowanie zaufania wyborców. Zapowiada zmiany i mówi, kto trafi na dywanik.
PO i Tusk mają za dużo władzy. Kto tak uważa? TNS Polska przeprowadził sondaż w dniach 6-9 kwietnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próba 1000 mieszkańców Polski.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)