Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO przeciw projektowi zaostrzającemu ustawę antyaborcyjną

0
Podziel się:

Politycy SLD zapowiedzieli, że złożą wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

PO przeciw projektowi zaostrzającemu ustawę antyaborcyjną
(East News)

PO zgłosi wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu zaostrzającego ustawę antyaborcyjną - zapowiedział szef klubu PO Rafał Grupiński. Projektem Sejm ma zająć się dzisiaj. Klub PO nie wprowadzi dyscypliny w głosowaniu.

Obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży wprowadza zakaz tzw. aborcji eugenicznej, czyli w przypadkach, gdy występuje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu. Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Pro - prawo do życia. Zebrano pod nim ponad 400 tys. podpisów.

_ Będzie wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu. Spodziewam się, że pojawią się też (w klubie PO) inne głosy, ale jestem przekonany, że odrzucimy ten projekt jako wadliwy i rujnujący kompromis z trudem wypracowany przed laty _ - powiedział Grupiński w środę po zakończeniu posiedzenia klubu.

Przed jego rozpoczęciem Grupiński zaznaczył, że PO nie wprowadza dyscypliny w sprawach światopoglądowych. _ W tej sprawie będziemy się starali, żeby klub głosował maksymalnie jednolicie, ale nie będziemy wprowadzali dyscypliny _ - zadeklarował.

Także politycy SLD zapowiedzieli, że złożą wniosek o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu.

Zgodnie z obecnie obowiązującą ustawą o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży aborcja jest legalna w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety, jest wynikiem czynu zabronionego lub gdy płód jest ciężko i nieodwracalnie uszkodzony.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)