Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Po incydentach na meczach. Wiceprezes Ekstraklasy przeciwny zamykaniu stadionów

0
Podziel się:

- Zamykanie stadionów nie powinno być karą. To środek prewencji, który ma służyć zabezpieczeniu kolejnego meczu - uważa Marcin Animucki.

Po incydentach na meczach. Wiceprezes Ekstraklasy przeciwny zamykaniu stadionów
(wonker/CC/Flickr)

Marcin Animucki jest przeciwny zamykaniu stadionów klubów grających na najwyższym szczeblu rozgrywek. Wiceprezes spółki Ekstraklasa S.A. przekonuje, że to nie jest odpowiednia kara za ostatnie wybryki kibiców.

- _ Zamykanie stadionów nie powinno być karą. To środek prewencji, który ma służyć zabezpieczeniu kolejnego meczu. My ten dialog musimy kontynuować _ - twierdzi Animucki.

- _ Jeżeli pomysłem po tych wydarzeniach jest teraz zamykanie stadionów Ekstraklasy, kiedy tak naprawdę wydarzenia, które miały miejsce, nie dotyczyły meczów Ekstraklasy, wydają się nam chybione _- twierdzi wiceprezes spółki Ekstraklasa o dodaje: - _ Jeżeli na zwykłych drogach popełniane są wykroczenia i przestępstwa, nie zamyka się autostrad, z których korzystają setki tysięcy ludzi. _

W ostatnich dniach doszło do kilku incydentów stadionowych. W sobotę fani Legii Warszawa doprowadzili w Łomiankach do przerwania meczu miejscowej drużyny z Polonią Warszawa. Dzień później na plaży w Gdyni doszło do bijatyki pomiędzy pseudokibicami Ruchu Chorzów oraz meksykańskich marynarzy.

Czytaj więcej w Money.pl
To oni wywieszali antylitewskie transparenty Za znieważenie osób bądź grup ludności w związku z jej przynależnością narodową grozi im kara do trzech lat więzienia.
Jest śledztwo ws. antylitewskich haseł Śledztwo dotyczy antylitewskiego transparentu wywieszonego w trakcie piłkarskiego meczu w Poznaniu.
Prezydent Meksyku ostro o bójce w Gdyni Wyniku incydentu poszkodowani zostali meksykańscy marynarze ze statku szkoleniowego Cuauhtemoc.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)