Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PO i PiS bagatelizują spotkanie Millera z Palikotem

0
Podziel się:

Leszek Miller i Janusz Palikot zapowiedzieli, że poprą swoje wnioski o powołanie trzech komisji śledczych. Spotkanie miało związek z aferą podsłuchową. PO i PiS bagatelizują je.

PO i PiS bagatelizują spotkanie Millera z Palikotem
(PAP/Paweł Supernak)

Leszek Miller i Janusz Palikot uznali, że wcześniejsze urazy przestały mieć znaczenie i zapowiedzieli, że poprą swoje wnioski o powołanie trzech komisji śledczych. Spotkanie miało związek z aferą podsłuchową. PO i PiS bagatelizują je.

Szef klubu PO Rafał Grupiński uważa, że sojusz SLD i Twojego Ruchu ma charakter doraźny. Takie spotkanie służą wyłącznie do umówienia się co do ewentualnego umówienia się wspólnego działania przeciwko rządzącej koalicji.Zdaniem Rafała Grupińskiego, jeśli ludzi łączą negatywne emocje, to nigdy nie przynoszą dobrych owoców - także w polityce.

Według posła PiS Mariusza Antoniego Kamińskiego, ze spotkania Leszka Millera z Januszem Palikotem nic nie wynika - nawet szkodzenie rządowi.

_ Spotkało się dwóch panów, _Pan _ 3 procent _ i _ Pan 8 procent _ - powiedział poseł PiS, nawiązując do wyników Twojego Ruchu i SLD w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W tej sytuacji jego zdaniem zapowiadanie odwołania ministra Sikorskiego jest kompromitacją polskiej lewicy.

Mariusz Antoni Kamiński podkreślił, że PiS, jeżeli będzie chciał, to złoży własne wnioski. Dodał, że nie wierzy we współpracę SLD z Twoim Ruchem i przypomniał w rozmowie z dziennikarzami niektóre opinie, które wygłaszali na swój temat Janusz Palikot i Leszek Miller: _ Lider 'naćpanej hołoty' spotkał się z liderem, który 'ma krew polskich żołnierzy na rękach' _. Jego zdaniem, obaj politycy prowadzą walkę na śmierć i życie i ich spotkanie jest tylko burzą w szklance wody.

Rafał Grupiński uważa, że nie ma się co spieszyć z powoływaniem komisji śledczych do wyjaśnienia wątków poruszonych w podsłuchanych rozmowach. Powiedział też, że nie ma się co spieszyć z powoływaniem komisji śledczych do wyjaśnienia wątków poruszonych w podsłuchanych rozmowach. Ujawnienie podsłuchów jest jego zdaniem wydarzeniem bardzo świeżym, powstały już zespoły śledcze w służbach specjalnych i prokuraturze i lepiej żeby politycy nie wtrącali się swoimi osądami do tego, nad czym pracują organy państwa.

Według PiS, testem opozycyjności będzie dla lewicy głosowanie w sprawie konstruktywnego wotum nieufności. Mariusz Antoni Kamiński podkreślił, że wniosek jest dalej idący niż propozycje lewicy, a ponieważ został złożony, daje szansę na odsunięcie od władzy Donalda Tuska.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD i Twój Ruch łączą siły, aby odwołać... Chodzi o wnioski o powołanie komisji śledczych i o odwołanie szefów MSW i MSZ.
"Zakneblowane usta komisji". PiS domaga się... PiS wezwał premiera Donalda Tuska do wyciągnięcia konsekwencji wobec funkcjonariuszy ABW oraz przeprowadzenia postępowania sprawdzającego dot. działalności prokuratury.
Kaczyński: Tusk nie kontroluje ministrów _ - Premier Donald Tusk nie powinien sprawować dalej swej funkcji, gdyż treść ujawnionych rozmów w sposób oczywisty wskazuje, że nie koordynuje on polityki państwa - _ uważa prezes PiS.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)