Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Po "Charlie Hebdo" Państwo Islamskie nawołuje do kolejnych ataków

0
Podziel się:

Apelujemy do muzułmanów w Europie i na niewiernym Zachodzie, by atakowali krzyżowców niezależnie od tego, gdzie przebywają - brzmi komunikat Państwa Islamskiego.

Po "Charlie Hebdo" Państwo Islamskie nawołuje do kolejnych ataków
(PAP/EPA)

Organizacja Państwo Islamskie (IS) wezwała w poniedziałek swych zwolenników do przeprowadzenia kolejnych ataków na Zachodzie. Pochwaliła ataki dokonywane przez dżihadystów, wymieniając m.in. zamach na redakcję satyrycznego tygodnika _ Charlie Hebdo _ we Francji.

_ Apelujemy do muzułmanów w Europie i na niewiernym Zachodzie, by atakowali krzyżowców niezależnie od tego, gdzie przebywają. Obiecujemy bastionom chrześcijan, że nadal będą żyli w stanie terroru, w strachu i w niepewności. (...) Jeszcze nic nie widzieliście _ - oświadczył w nagraniu audio umieszczonym w internecie rzecznik organizacji Abu Mohammed al-Adnani.

Dodał, że IS traktuje jak wrogów muzułmanów, którzy mogą atakować _ krzyżowców _, ale tego nie robią.

Adnani zachwalał zamachy przeprowadzane przez dżihadystycznych _ braci _, _ we Francji, Australii i Belgii _.

Masakry w redakcji _ Charlie Hebdo _ w Paryżu, w której zginęło 12 osób, dokonali 7 stycznia dwaj francuscy dżihadyści, którzy potwierdzili, że są członkami Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP), odgałęzienia Al-Kaidy w Jemenie. 9 stycznia cztery osoby zostały zabite w koszernym supermarkecie we francuskiej stolicy przez dżihadystę, który mówił, że jest członkiem IS.

Czytaj więcej w Money.pl
Charlie Hebdo z karykaturą proroka w Polsce Za sprzedaż Charlie Hebdo odpowiada firma EuroPress Polska, która zajmuje się dystrybucją największych zagranicznych gazet w naszym kraju.
Pogrzeb zamachowca z Paryża. Bez świadków Zamachowcy zostali pochowani anonimowo na wniosek francuskiego rządu. Władze nie chcą, żeby groby przyciągały islamistów.
Ile jest komórek terrorystycznych w Europie? We Francji, w Niemczech, Belgii i Holandii może działać aż 20 uśpionych komórek terrorystycznych, liczących od 120 do 180 osób.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)