Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Platforma traci głównie przez ACTA. Tak mówi Gowin

0
Podziel się:

W sprawie ACTA popełniliśmy dwa błędy: jeden to brak pełniejszych konsultacji społecznych, a drugi to sam moment i tryb podejmowania decyzji.

Platforma traci głównie przez ACTA. Tak mówi Gowin
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

_ - W sprawie ACTA popełniliśmy dwa błędy: jeden to brak pełniejszych konsultacji społecznych, a drugi to sam moment i tryb podejmowania decyzji _- powiedział minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Według niego spadek sondaży Platformy Obywatelskiej wynika m.in. z _ prostego błędu w końcowej fazie sprawy ACTA _. - _ Natomiast całość spadku trzeba tłumaczyć splotem paru błędów, a z drugiej strony pewnych działań reformatorskich, które albo już są w toku, albo zostały zapowiedziane _ - powiedział Gowin w Radiu Zet.

Gowin uważa, że rząd ws. ACTA popełnił dwa błędy. _ - Jeden to brak pełniejszych konsultacji społecznych, a drugi to sam moment i tryb podejmowania decyzji _. _ Podjęliśmy tę brzemienną w skutki społeczne decyzję drogą obiegową, a taką drogą podejmuje się decyzje w sprawach nie budzących kontrowersji _ - wyjaśnił.

W ocenie ministra sprawiedliwości podpisu pod ACTA nie można cofnąć, ale można dokumentu nie ratyfikować. _ - Ja nie przesądzam, jaka ma być decyzja, chociaż sam istotnie mam poważne zastrzeżenia, nie tyle może do treści tego dokumentu, tylko do tego, co się kryje między wierszami _ - mówił.

_ - Zadaję sobie pytanie, czy ten dokument, którego treść jest dużo łagodniejsza niż przepisy polskiego prawa, nie daje instrumentu innym państwom - a konkretnie Stanom Zjednoczonym - do selektywnego uderzania w polskich obywateli, polskich internautów. Nie żałuję tych, którzy na kradzieży intelektualnej w internecie zbijają majątki, natomiast nie chciałbym, aby zagrożeni czuli się zwykli internauci _ - dodał.

Według Gowina w tej sprawie rząd powinien prowadzić debatę społeczną. - _ Taka debata jest w trakcie w Parlamencie Europejskim i sądzę, że nasi eurodeputowani opowiedzą się przeciwko przyjmowaniu tego dokumentu _ - podkreślił.

Minister dopytywany o to, czy spadek sondaży wynika ze słabości zaplecza czy lidera, stwierdził, że nie widzi podstaw do takiego rozróżniania. _ - Lider jest zawsze w największym stopniu odpowiedzialny za wyniki, ale my jako jego zaplecze nie zapewniliśmy mu dostatecznego wsparcia. W przypadku ACTA czy ustawy refundacyjnej zawiedliśmy my, czyli wykonawcy tej polityki _ - ocenił._ - Zawiodła nas czujność i pewien brak wrażliwości społecznej ws. ACTA _ - dodał Gowin.

Więcej o zamieszaniu wokół ACTA czytaj w Money.pl
Ziobro przyznał: W tym Tusk jest mistrzem Politycy Solidarnej Polski zaapelowali do premiera o jak najszybsze skierowanie do Sejmu ustawy ws. ratyfikacji umowy ACTA.
Twierdzą, że te kraje muszą ratyfikować ACTA W Parlamencie Europejskim szykuje się wyrównana walka o głosy.
Nie chcą ACTA i obrażają posłankę PO W całej Polsce przeciwnicy umowy ACTA znów wyszli na ulice. Słowa premiera nie przekonały ich.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)