Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marihuana
24.10.2011 08:44

Platforma przeciw legalizacji marihuany

Zdaniem Roberta Tyszkiewicza nie może być w parlamencie zgody na takie rozwiązania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

*Poseł Platformy Robert Tyszkiewicz uważa, że naturalnym partnerem koalicyjnym dla jego partii jest PSL. Odniósł się w ten sposób do pojawiających się sugestii dotyczących ewentualnej koalicji PO z Ruchem Poparcia Palikota czy SLD. Komentuje też sprawę legalizacji marihuany. *

Waldemar Pawlak w wywiadzie dla _ Rzeczpospolitej _ nie wykluczył, że PO _ może flirtować z SLD i Ruchem Palikota _. Robert Tyszkiewicz, gość Programu I Polskiego Radia, jest zdania, że to wyborcy już zdecydowali o kształcie rządu:

- _ Nikt nie zgłasza chęci, by ta koalicja miała odmienną formułę od tej, która została dobrze oceniona przez wyborców. To sygnał do kontynuacji _ - mówi poseł.

POSŁUCHAJ ROBERTA TYSZKIEWICZA:

Polityk Platformy dodał również, że dwupartyjne koalicje są bardziej trwałe od tych składających się z trzech lub więcej partii. Zdaniem Tyszkiewicza wypowiedź lidera Ludowców może być elementem gry związanej z negocjacjami wokół koalicji.

Poseł PO skomentował też pomysły Ruchu Poparcia Palikota dotyczące zalegalizowania marihuany. Jego zdaniem, nie może być w parlamencie zgody na takie rozwiązania.

- _ Radziłbym w tej sprawie posłuchać nie tylko stanowisk politycznych, ale tez stanowisk terapeutów uzależnień. Oni twierdzą, że tego typu rozwiązanie przysporzyłoby im pracy. To postulat szkodliwy, który ma skierować debatę publiczną na zupełnie poboczne tory _ - mówi Tyszkiewicz.

POSŁUCHAJ ROBERTA TYSZKIEWICZA:

Legalizacji _ miękkich narkotyków _ chce Ruch Poparcia Palikota. Partia zapowiada, że w pierwszym zgłoszonym projekcie ustawy będzie mowa o depenalizacji, czyli niekaraniu za posiadanie niewielkiej ilości marihuany.

O planach Palikota czytaj w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: marihuana, legalizacja, po, kolaicja, psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz