Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
psl
19.12.2012 17:42

Plany PSL na 2013 rok. Liczne projekty i "zespół sprytnych regulacji"

Zmiany w prawie budowlanym, w ustawie o zdrowiu publicznym, o refundacji leków, o systemie oświaty - między innymi takie inicjatywy legislacyjne zapowiada na 2013 rok PSL.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter)

Zmiany w prawie budowlanym, w ustawie o zdrowiu publicznym, o refundacji leków, o systemie oświaty - między innymi takie inicjatywy legislacyjne zapowiada na 2013 rok PSL. Ludowcy chcą też powołać w klubie Zespół Sprytnych Regulacji, który ma się zająć upraszczaniem prawa.

Szef klubu PSL Jan Bury poinformował na środowej konferencji w Sejmie o projektach ustaw, które PSL chce złożyć w 2013 roku. Będzie to m.in. projekt ustawy o wsparciu finansowym gmin o ograniczonych możliwościach rozwojowych ze względu na położenie w granicach obszarów o szczególnych walorach przyrodniczych. Według Burego takich gmin jest kilkaset. - _ Chcemy tym gminom podać pomocną dłoń _ - dodał poseł.

Bury zapowiedział też złożenie projektów nowelizacji ustawy o zdrowiu publicznym, Prawa łowieckiego, Prawo budowlanego, ustawy o refundacji leków, o systemie oświaty czy projektu ustawy _ dzieci w sieci _. - _ Opracujemy kompleksową regulację prawną, by przeciwdziałać niebezpieczeństwom, które dzisiaj czyhają na dzieci w internecie _ - podkreśliła senator PSL Andżelika Możdżanowska.

Odnosząc się do zapowiedzi zmian w Prawie budowlanym podkreśliła, że obecnie łatwiej jest wybudować dom niż zdobyć dokumentację do tego potrzebną._ - Będziemy pracowali nad przyspieszeniem wydawania decyzji budowlanych _ - dodała.

Według Możdżanowskiej nowelizacja ustawy o systemie oświaty będzie polegała na wprowadzeniu w ostatniej klasie gimnazjum lub pierwszej klasie liceum kilkudniowych praktyk zawodowych _ w różnych podmiotach funkcjonujących na lokalnym rynku _.

Wicemarszałek Sejmu Eugeniusz Grzeszczak podkreślił, że eksperci pracują nad kompleksową nowelizacją ustawy o zdrowiu publicznym. _ - Przedłożymy ją w pierwszym kwartale 2013 r. _- dodał.

Bury zapowiedział też powołanie w ramach klubu PSL _ Zespołu Sprytnych Regulacji _. Jak mówił, zespół będzie się zajmował _ kontynuacją pomysłów deregulacyjnych _, a także _ precyzyjną depilacją prawa tam, gdzie ono jest złe albo niepotrzebne, albo tam, gdzie tworzy niepotrzebne bariery dla rozwoju przedsiębiorców, dla gospodarki _.

_ - Tam gdzie jest zbyt sztywny gorset, będziemy chcieli, aby zespół proponował rozwiązania legislacyjne, które ułatwią życie przedsiębiorcom, ludziom, obywatelom w Polsce _ - dodał Bury.

Według biura prasowego PSL celem zespołu będzie opracowanie szeregu nowelizacji poszczególnych ustaw z różnych dziedzin i gałęzi prawa - administracyjnego, cywilnego, gospodarczego.

Politycy PSL przypomnieli też projekty ustaw złożonych przez ich klub w 2012 roku, które są procedowane w Sejmie. Wśród nich są m.in: projekt ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, projekt ustawy o sądach rejonowych czy o nadzorze nad rynkiem finansowym.

Grzeszczak przypomniał, że PSL złożyło projekt Prawa spółdzielczego, który _ przywraca więź członka ze spółdzielnią . Podkreślił, że obecna ustawa pochodzi z 1982 roku i _ nie przystaje do obecnej rzeczywistości _. - Środowisko spółdzielcze to 8 mln członków w 16 różnych branżach i ponad 300 tys. miejsc pracy _ - zaznaczył.

Czytaj więcej w Money.pl
Piechociński chce krzewić "myśl ludową" Prezes PSL Janusz Piechociński uważa, że obecny szef klubu parlamentarnego ludowców Jan Bury powinien pozostać na stanowisku.
PO dogadało się z PSL ws. ważnej ustawy? Posłowie PO i PSL czekają na decyzję polityczną władz i dodatkowe ekspertyzy, by złożyć projekt ustawy ws. uboju rytualnego.
Zwrot w polityce PSL. Chcą trafić do młodych - _ Z tymi młodymi chcę iść naprzód, ale chcę też mówić o solidarności pokoleń _ - deklarował nowy prezes partii.
Tagi: psl, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz