Notowania

zamach na sejm
31.07.2013 23:11

Planował zamach na Sejm, usłyszał zarzuty

Wczoraj po południu funkcjonariusze ABW weszli do domu podejrzanego w warszawskiej dzielnicy Włochy. Następnie zatrzymany został przewieziony do Krakowa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bartosz Krupa/East News)

Jak powiedział rzecznik krakowskiej Prokuratury Apelacyjnej Piotr Kosmaty, mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego wytwarzania broni i amunicji a także nielegalnego wytwarzania i posiadania substancji oraz przyrządów wybuchowych. Między innymi chodzi tu o 0,5 kilograma trotylu, 300 gramów pentrytu, 7 sztuk broni samodziałowej, 2 granaty i znaczne ilości amunicji - poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie.

Zatrzymany to 32-letni mieszkaniec Warszawy. Jak dodał Piotr Kosmaty, wczorajsza akcja ABW odbyła się w toku śledztwa, które jest prowadzone przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie w sprawie Brunona K. Zatrzymany wczoraj mężczyzna jest nadal przesłuchiwany.

Brunonowi K. postawiono zarzuty działalności o charakterze terrorystycznym, podżegania dwóch innych osób do zamachu i nielegalnego posiadania broni. Informacyjna Agencja Radiowa ustaliła, że miał do tego nakłaniać swoich studentów. Dwa dni temu sąd przedłużył tymczasowy areszt niedoszłemu zamachowcowi o kolejne trzy miesiące. Biegli psychiatrzy stwierdzili, że jest poczytalny i może odpowiadać za swoje czyny przed sądem.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest opinia w sprawie Brunona K. W związku z taką opinią prokuratura będzie mogła skierować do sądu akt oskarżenia przeciwko niemu.
Zabił i ukrył się w domu. Zabójca zatrzymany Antyterroryści wyważyli drzwi i obezwładnili 60-latka. Użyli paralizatora elektrycznego. Podejrzany o zabójstwo przebywa w policyjnym areszcie.
Norwegia dwa lata po ataku Breivika Dwa lata po masakrze dokonanej przez Andersa Behringa Breivika na wyspie Utoya wielu ocalałych wciąż ma kłopoty ze zdrowiem psychicznym.
Tagi: zamach na sejm, brunon k., wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz