Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity zapłaci ponad 150 tys zł kary

0
Podziel się:

UTK zdecydował się na taki krok ze względu na brak informacji pasażerskiej o możliwości zakupu w cenach promocyjnych biletów w automatach.

PKP Intercity zapłaci ponad 150 tys zł kary
(Stawinski/Reporter)

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego zdecydował się na taki krok ze względu na brak informacji pasażerskiej o możliwości zakupu w cenach promocyjnych biletów na podróż pociągami spółki w automatach biletowych - poinformował w komunikacie.

Jak czytamy w komunikacie, nałożona na PKP Intercity kara pieniężna jest efektem naruszenia przez spółkę obowiązku informowania podróżnych o warunkach najniższych opłat za przewóz, czego przyczyną jest niedostępność pełnego zakresu ofert promocyjnych w automatach biletowych spółki i nieprawidłowe działanie systemu sprzedaży biletów, co zostało stwierdzone już 17 marca 2014 r.

Prezes UTK wskazał wówczas, że pasażer, bez względu na kanał dystrybucji, przed zakupem biletu ma prawo do pełnej i wiarygodnej informacji o jego cenie, która powinna być uwidoczniona w sposób prosty i niebudzący wątpliwości, co do jej wysokości.

_ Pozbawienie takiego uprawnienia może skutkować narażeniem na straty finansowe pasażera, nieświadomego możliwości nabycia tańszych biletów w innym niż biletomat kanale dystrybucji _ - zaznaczono w komunikacie.

Tymczasem, jak ustaliło UTK, pasażerowie pozbawieni byli informacji o warunkach najniższych opłat za przewóz w przypadku zakupu biletów za pośrednictwem automatów biletowych, bo system sprzedaży nie wskazywał, że dane połączenie objęte jest promocyjną ofertą taryfową, co realnie przedkładało się na wysokość ceny biletów. _ Podróżni nabywali, więc bilety bez świadomości, że interesującą ich podróż mogą odbyć w tańszej cenie _ - podkreślono.

Nie wiadomo jeszcze czy PKP Intercity będzie się odwoływać w tej sprawie. _ Analizujemy orzeczenie UTK i w ciągu najbliższych kilku dni podejmiemy decyzję _ - powiedziała PAP Beata Czemerajda z biura prasowego PKP Intercity.

Czytaj więcej w Money.pl
Kara za "selfie" na sali operacyjnej Wyjątkowym brakiem wrażliwości popisał się zespół chirurgów i pielęgniarek jednego ze szpitali w chińskim mieście Xi'an. Kilkanaście osób postanowiło zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia z pacjentem na stole operacyjnym w tle.
Zobacz wnętrze pociągów Pendolino Dzisiaj pociągi Pendolino rozpoczęły regularne przewozy pasażerskie. Dzięki temu skrócić mają się czasy podróży między największymi miastami.
Gigantyczna kara dla producentów kopert Zdaniem KE ukarane przedsiębiorstwa sztucznie podnosiły ceny swych produktów w latach 2003 -2008.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)