Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PJN pozwał Tuska. "Za kłamstwa o podatkach"

0
Podziel się

Chodzi o słowa premiera: Każdy kto przychodzi dzisiaj do wyborców i mówi dajcie nam władzę, a my obniżymy podatki, kłamie.

PJN pozwał Tuska. "Za kłamstwa o podatkach"
(kprm.gov.pl)
bDTezHqZ

Politycy PJN zapowiedzieli, że jeszcze tego dnia do sądu okręgowego w Warszawie trafi pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi Donaldowi Tuskowi. PJN domaga się przeprosin za wypowiedź Tuska o podatkach.

Chodzi o wypowiedź premiera z 20 września tego roku. _ Premier Donald Tusk, gdy zorientował się, że wolnorynkowe ugrupowanie zaczyna odbierać PO głosy, na jednej z konferencji prasowych przed wyjazdem Tuskobusu powiedział: każdy kto przychodzi dzisiaj do wyborców i mówi dajcie nam władzę, a my obniżymy podatki, kłamie _ - cytował Dudziński.

_ - Jest to zdumiewające stwierdzenie w ustach premiera, szefa PO, partii, która do wyborów 2005 roku szła z hasłami 3 x 15 _ - ocenił poseł PJN.

bDTezHrb

_ - To stwierdzenie premiera jest stwierdzeniem nieprawdziwym, jest przypisywaniem złych intencji kandydatom ugrupowania Polska jest Najważniejsza _ - ocenił poseł. Dlatego - jak dodał - PJN skieruje tę sprawę w trybie wyborczym do sądu okręgowego w Warszawie.

_ - Jestem przekonany, że za tę wypowiedź premier Donald Tusk będzie musiał przeprosić, podobnie jak przeprosić będzie musiał komitet wyborczy PO. Nie można w kampanii wyborczej używać nieprawdziwych stwierdzeń, które mają obniżyć wiarygodność innych konkurentów politycznych _ - mówił Dudziński.

Oświadczył, że _ jest w Polsce pole do obniżki podatków _. Poseł podkreślał, że w programie PJN jest obniżanie podatków i PJN jest jedynym ugrupowaniem, które podpisało deklarację _ Stop podatkom _, zobowiązując się, że nie podniesie ręki za podwyżkami podatków. Tymczasem - jak zaznaczył - PO nigdy nie odpowiedziała na pytanie stawiane przez PJN, czy deklaruje, że nie podwyższy podatków.

Obecny na konferencji w Sejmie szef klubu PJN Paweł Poncyljusz odniósł się do środowej debaty ministra finansów i przewodniczącego SLD Grzegorza Napieralskiego, która w trakcie wystąpienia posłów PJN wciąż odbywała się w sąsiedniej sali sejmowej.

bDTezHrh

_ W sąsiedniej sali w tej chwili kuje się koalicja między PO, SLD, a możliwe, że również Ruchem Poparcia Palikota _ - ocenił Poncyljusz. Jak mówił, PO i SLD umówiły się na _ ustawkę _ i pokazówkę, z której prawdopodobnie niewiele wyniknie.

_ - PJN opowiada się za jak najniższymi podatkami, za tym, aby stawka podatku PiT wynosiła 19 proc. _ - podkreślił poseł. Przypomniał też, że jego formacja proponuje też m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku z 3 do 6 tys. zł. Pytał, czy PO i SLD _ też zgadzają się, że Polacy nie powinny mieć podwyższanych podatków _.

_ - My dzisiaj składamy taką gotowość, nie mamy jasnej odpowiedzi m.in. ze strony ministra Rostowskiego, a budżet państwa na 2012 rok wskazuje wzrost dochodów z tytułu podatków prawie 9 proc., to oznacza, że albo będą podniesione podatki, albo będzie zwiększana inflacja _ - mówił Poncyljusz.

Lider PJN pytał też, czy PO i SLD zgadzają się z postulatem jego partii ws. polityki prorodzinnej dotyczącym wypłacania co miesiąc po 400 zł na każde dziecko.

bDTezHri
O kampanii wyborczej czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t157328.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/demaskujemy;rzad;zabraknie;miliardow;i;rostowski;o;tym;wie,45,0,921133.html) Demaskujemy rząd. Zabraknie miliardów i Rostowski o tym wie Zdaniem ekonomistów budżet trzeba będzie zmienić. Wpływy do kasy państwa niższe nawet o 15 mld zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/223/t157407.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski;vs;napieralski;dziwniejszej;debaty;nie;bylo,208,0,921552.html) Rostowski vs Napieralski. Dziwniejszej debaty nie było Minister finansów porozstawiał wszystkich po kątach. Szef SLD: _ Dlaczego PO kłamie w swoim programie? Co będzie po wyborach. _Rostowski: _ Konferencję prasową może Pan robić beze mnie. _
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t157425.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/marta;kaczynska;wchodzi;w;kampanie;popiera;,219,0,921819.html) Wiemy, na kogo zagłosuje Marta Kaczyńska Córka byłego prezydenta pojawiła się w spotach wyborczych. .
bDTezHrC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)