Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS wyciąga rękę do ludowego elektoratu

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński bierze udział w obchodach upamiętniających rocznicę urodzin Wincentego Witosa.

PiS wyciąga rękę do ludowego elektoratu
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Jarosław Kaczyński bierze udział w obchodach upamiętniających rocznicę urodzin Wincentego Witosa. Politycy PiS-u podkreślają, że ktoś w końcu polską wsią musi się zająć, przedstawiciele innych partii traktują to jako element kampanii wyborczej.

Dla Adama Hofmana z Prawa i Sprawiedliwości jest rzeczą oczywistą, że Jarosław Kaczyński powinien oddać hołd przywódcy ludowców i premierowi Polski. PiS zostało jedyną partią, która zajmuje się sprawami polskiej wsi - powiedział Hofman. Polskie Stronnictwo Ludowe zajmuje się radami nadzorczymi, spółkami skarbu państwa, Elewarrami i tak dalej, porzuciło polskich rolników. Zostaliśmy sami i będziemy się z tego zadania wywiązywać - oświadczył poseł Hofman.

Wojciech Olejniczak z Sojuszu Lewicy Demokratycznej w postawie PiS-u dopatruje się jedynie cynizmu. _ PiS nie ma żadnych pomysłów ani konkretów _ - powiedział eurodeputowany. _ Robi to tylko i wyłącznie na pokaz, a jak przychodzi co do czego, to PiS głosuje zupełnie inaczej, niż interes polskiego rolnika _.

Julia Pitera z Platformy Obywatelskiej uważa, że im bliżej wyborów do Parlamentu, Europejskiego, tym więcej będzie tego typu gestów ze strony Jarosława Kaczyńskiego. _ Już tak było, że on z jednej strony deklarował antykomunizm, a z drugiej strony chwalił Edwarda Gierka, bo chciał pozyskać elektorat SLD _ - przypomniała posłanka. _ Nie jest to dla mnie zaskakujący gest. Będziemy mieli z takimi gestami do czynienia, spodziewam się, że i pod adresem Samoobrony coś tam powie w jakimś momencie _ - uważa Julia Pitera. Uroczystości z udziałem Jarosława Kaczyńskiego rozpoczęły się w Wierzchosławicach pod Tarnowem o 11-tej.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezes PiS bije w Polskie Stronnictwo Ludowe Prezes PiS Jarosław Kaczyński zarzucił koalicyjnemu PSL, że reprezentuje interesy "niewielkich, wpływowych, zamożnych" grup, podczas gdy PiS broni interesów polskiej wsi.
Prezes UKE odpowiada na zarzuty PiS Według PiS w 2013 r. spędziła ona 84 dni w zagranicznych delegacjach.
Polska ma 13,5 mld euro na rozwój wsi 13,5 mld euro będzie na realizację Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, z tego 8,6 mld euro z UE, a 4,9 mld euro wyniesie krajowe dofinansowanie.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)