Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS: To afera na skalę Watergate

0
Podziel się:

PiS zawiadomi prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ABW.

PiS: To afera na skalę Watergate
(prezydent.pl/GFDL)

Politycy PiS zawiadomią prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez ABW. Ich zdaniem Agencja mogła przekroczyć swoje uprawnienia w sprawie śledztwa dotyczącego ujawnienia raportu na temat wyjazdu prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Gruzji.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że politycy tej partii zwrócą się dziś albo piątek z prośbą o zbadanie zasadności działań ABW także do Rzecznika Praw Obywatelskich i Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Posłowie PiS we wniosku do prokuratury zarzucą ABW m.in. bezprawną inwigilację prezydenta Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. _ - To co się stało, jest porażające. To afera na skalę amerykańskiej Watergate _ - powiedział jeden z autorów zawiadomienia do prokuratury.

Na początku stycznia _ Rzeczpospolita _ napisała, że podczas śledztwa dotyczącego ujawnienia raportu na temat wyjazdu prezydenta Kaczyńskiego do Gruzji prokuratura przesłuchała setki świadków, a także _ sprawdzano billingi urzędników z kancelarii poprzedniego prezydenta _. - _ Sięgnięto do zapisów połączeń Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki. Do wszystkich danych dostęp miała ABW _ - pisała _ Rz _.

PiS złożyła już wniosek o zwołanie w tej sprawie posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. Domaga się informacji od szefa ABW Krzysztofa Bondaryka, ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego i prokuratora generalnego Andrzeja Seremeta.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t77913.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/dane;o;podsluchach;maja;byc;tajne;abw;wraca;do;sadu,47,0,754479.html) Dane o podsłuchach mają być tajne. ABW wraca do sądu Zdaniem Agencji, liczba podsłuchów to nie informacja publiczna. Ciąg dalszy batalii z Helsińską Fundacją Praw Człowieka.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/190/t97470.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sprawe;orlikow;badaly;abw;i;prokuratura,167,0,744871.html) Sprawę Orlików badały ABW i prokuratura Wikiński: _ Chcemy tą sprawą zainteresować NIK, aby zbadała, czy można było wybudować więcej boisk _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/t46521.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/agent;tomek;ujawnia;tajemnice;panstwowa,235,0,736747.html) "Agent Tomek" ujawnia tajemnicę państwową? Tak podejrzewa ABW i zgłasza sprawę do prokuratury książkę-wywiad z agentem.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)