Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PiS przejął zespół Twojego Ruchu. Awantura w Sejmie

0
Podziel się:

Posłowie TR wyszli z sali, informując, że zrywają posiedzenie.

Andrzej Rozenek, rzecznik Twojego Ruchu
Andrzej Rozenek, rzecznik Twojego Ruchu (East News)

Kilkudziesięciu parlamentarzystów PiS przyszło na inauguracyjne posiedzenie - powołanego przez Twój Ruch - parlamentarnego zespołu ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej Antoniego Macierewicza. Politycy TR opuścili salę, a działacze PiS wybrali władze zespołu.

Rzecznik TR Andrzej Rozenek relacjonował, że politycy TR próbowali przeprowadzić pierwsze posiedzenie zespołu. _ - Zespół niestety nie zdążył się nawet ukonstytuować, bo na posiedzenie tego zespołu wtargnęło 57 posłów z Prawa i Sprawiedliwości, krzycząc, że przejmują ten zespół, że jest ich więcej i mogą wszystko z nim zrobić, wybiorą sobie swojego przewodniczącego _ - mówił.

Dodał, że w związku z tym posłowie TR wyszli z sali, informując, że zrywają posiedzenie.

Marek Suski - jeden z polityków PiS, którzy pojawili się na środowym posiedzeniu zespołu - tłumaczył dziennikarzom, że _ w parlamencie każdy parlamentarzysta ma prawo zgodnie z regulaminem pracować w każdym zespole parlamentarnym _. _ Ja przypomnę, że byłem pomysłodawcą zespołu przyjaciół zwierząt, zebrałem podpisy, napisałem regulamin. Na ten zespół przyszła większa grupa posłów z PO i wybrali swojego przewodniczącego, więc to jest pewna norma działania w parlamencie _ - przekonywał.

Dodał, że dziwi się, iż posłowie TR, którzy wymyślili zespół ds. skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej, opuścili jego obrady, bo - jak mówił - politycy PiS nie zmienili nic w regulaminie. _ Zespół będzie działał nad tym, do czego został powołany _ - zapewnił. Poinformował też, że wybrano władze zespołu; jego szefem został poseł PiS Bartosz Kownacki.

Czytaj więcej w Money.pl
Antoni Macierewicz wiceprezesem PiS To ukłon w stronę wierzących w zamach w Smoleńsku, twierdzi ekspert.
Twój Ruch chce rozliczyć Macierewicza Skarb państwa w wyniku działań komisji ds. weryfikacji WSI poniósł straty w wysokości blisko 1,2 miliona złotych - alarmuje Artur Dębski z Twojego Ruchu.
Zaskakująca propozycja w sprawie Smoleńska Poseł PiS zaproponował, by zorganizować debatę ekspertów rządowych, oraz parlamentarnego zespołu zajmującego się tą sprawą.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)