Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS poprze ograniczenie immunitetu dla parlamentarzystów

0
Podziel się:

Dziś Adam Hofman powiedział, że jego partia od zawsze jest za takimi uregulowaniami.

PiS poprze ograniczenie immunitetu dla parlamentarzystów
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Immunitet tak, ale nie na wykroczenia drogowe. Szef klubu PiS Adam Hofman zapowiedział w radiowej Jedynce, że jego partia poprze projekt zmian w prawie, które marszałek Sejmu skierowała do komisji.

Wczoraj premier zapowiedział zmiany przepisów tak, by posłowie i senatorowie nie mogli uniknąć mandatów z powodu immunitetu. Dziś Adam Hofman powiedział, że jego partia od zawsze jest za takimi uregulowaniami.

- _ My jesteśmy od dawien dawna zwolennikami zniesienia tej części immunitetu, która dotyczy pospolitych przestępstw, w tym przestępstw drogowych. Immunitet powinien chronić posła, tylko wtedy, kiedy wykonuje on mandat, np. przemawiając z mównicy sejmowej. W ten sposób może chronić go między innymi przed bogatymi biznesmenami, którzy mają masę prawników i mogliby mu zamknąć usta. Jeśli się mówi niewygodne rzeczy, to tu musi być immunitet, ale jeśli chodzi o przestępstwa drogowe, to posłowie nie powinni się za nim chować _ - uważa Hofman.

POSŁUCHAJ ADAMA HOFMANA:

Poseł Hofman dodał, że jeszcze za rządów PiS wystarczył jeden telefon od marszałka Sejmu, by zdjąć immunitet posła, który dokonał wykroczenia drogowego. Adam Hofman podkreślił, że sam płaci swoje mandaty drogowe. Podczas wtorkowego przemówienia premier apelował, by za wykroczenia drogowe ścigano także prokuratorów i sędziów.

Czytaj więcej w Money.pl
Czołowy polityk PiS. Chcą mu odebrać... Komisja regulaminowa i spraw poselskich pozytywnie zaopiniowała wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego Antoniemu Macierewiczowi.
Hofman ostro o Giertychu. Poszło o ojca Rydzyka _ - Duet Romek i Miś w konia robią dziennikarzy. Szkoda to komentować _ - mówi rzecznik PiS.
Los Bartosza Arłukowicza przesądzony - _ Ludowcy zagłosują przeciwko odwołaniu ministra zdrowia _ - powiedział Janusz Piechociński. Według niego, wniosek PiS podyktowany jest względami politycznymi.
Macierewicz może stracić immunitet Poseł został oskarżony o zniesławienie przez Marka Dochnala.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)