Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS obiecuje studentom. Zniosą opłaty?

0
Podziel się:

Kandydaci PiS do parlamentu zaapelowali do rządu o zmianę decyzji dotyczącej odpłatności za drugi kierunek studiów.

PiS obiecuje studentom. Zniosą opłaty?
(ujazdowski.pl)

W maju PiS zaskarżył odpowiednie przepisy ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym do Trybunału Konstytucyjnego. Według posła Kazimierza Michała Ujazdowskiego przepisy te są niekonstytucyjne i antyrozwojowe.

Profesor Michał Seweryński uważa, że przepisy są nie tylko niezgodne z konstytucją ale także okażą się bezskuteczne. - _ Ludzie, którzy studiują więcej, są lepiej wykształceni. Gdy oni zrezygnują, Polska poniesie stratę rozwojową, społeczną _ - mówi.

Według kandydata PiS, Piotra Muellera od nowego roku akademickiego środki na stypendia dla najzdolniejszych studentów zostały obniżone o 20 procent. - _ Stypendia naukowe wynosiły na uniwersytecie Warszawskim do 500 zł. W tym roku stawka została spłaszczona do 300 zł _ - podkreśla.

Kazimierz Michał Ujazdowski powiedział, że jedną z pierwszych decyzji rządu PiS po wygraniu wyborów byłoby wycofanie się z odpłatności za naukę na drugim kierunku studiów. Zgodnie z nową ustawą Prawo i szkolnictwie wyższym z opłat za studia na drugim kierunku mają zostać zwolnieni tylko najlepsi studenci.

Czytaj więcej o kampanii wyborczej
[ ( http://static1.money.pl/i/h/42/t137002.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pis;chce;wesprzec;duze;rodziny;ulgi;lokata;,54,0,920374.html) Lokata dla każdego dziecka? "Dar ze strony państwa" Prezes PiS uważa, że liczba rodzin wielodzietnych w Polsce będzie się zmniejszać.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/97/t157025.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/prezes;kaczynski;przekona;mlodych;do;pis-u,11,0,920075.html) PiS kusi młodych: ulgi, tanie mieszkania... Jarosław Kaczyński przekonuje młodych, że głos na PiS to głos na marzenia, ale są to realne marzenia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/64/t84800.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kudrycka;w;tym;roku;akademickim;bedzie;wiecej;stypendiow,22,0,920086.html) Minister o szefie PiS: "wprowadza w błąd" Minister nauki i szkolnictwa zapowiada, że nawet 50 tys. więcej studentów otrzyma stypendia socjalne.
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)