Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
03.09.2009 13:28

PiS o policyjnym pikniku. "Rozliczyć winnych skandalu"

Poseł Dera chce wyjaśnień ws. imprezy z okazji święta Policji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Supernak)

*Posłowie PiS domagają się wyjaśnień ws. tegorocznego pikniku dla funkcjonariuszy z okazji święta policji, w którym mieli brać udział także biznesmeni. Ich zdaniem miał on _ dziwny, korupcjogenny charakter _. *

_ - Żądamy rozliczenia tej imprezy i winnych dopuszczenia do skandalu _ - powiedział poseł PiSAndrzej Dera.

Sprawę opisała _ Polityka _. W pikniku integracyjnym dla funkcjonariuszy z okazji święta policji, wzięli udział m.in.:

  • gen. Adam Rapacki (wiceminister spraw wewnętrznych),
  • gen. Andrzej Matejuk (komendant główny policji),
  • Krzysztof Szwajcowski i Andrzej Trela (zastępcy komendanta głównego),
  • insp. Adam Mularz (komendant stołeczny).

Wśród gości - jak pisze tygodnik - był też Han Baohua, chiński biznesmen, dyrektor spółki, która jest właścicielem gigantycznego centrum handlowego w podwarszawskiej Wólce Kossowskiej.

Według _ Polityki _, służby celne i policja od lat na terenie centrum handlowego poszukują towarów z przemytu. Tygodnik powołuje się także na informatorów, którzy twierdzą, że w ostatnim czasie naloty funkcjonariuszy przestały być dolegliwe, a o części z nich handlujący dowiadywali się z wyprzedzeniem.

ZOBACZ TAKŻE:

Rzecznik klubu PiSMariusz Błaszczakpowiedział na czwartkowej konferencji prasowej, że w związku z ujawnionymi okolicznościami dotyczącymi imprezy dla policjantów powstaje pytanie o nadzór nad policją.

_ - Czy dobrym posunięciem było powołanie na stanowisko wiceministra spraw wewnętrznych i administracji pana generała Rapackiego, jakby nie było, przedstawiciela środowiska policyjnego? Może ten fakt powoduje, że nie ma nadzoru cywilnego nad policją, tylko środowisko policyjne działa we własnym gronie i wtedy gdy zostanie dotknięte cięciami szuka alternatyw? _ - zastanawiał się poseł PiS.

Błaszczak zapowiedział, że PiS będzie się domagało, aby podczas przyszłotygodniowego posiedzenia Sejmu wyjaśnieniem wątpliwości związanych z piknikiem z okazji święta policji zajęła się komisja administracji i spraw wewnętrznych.

Zdaniem posła Dery należy znaleźć odpowiedź na takie pytania: _ czy komendant główny policji i wiceminister spraw wewnętrznych i administracji powinni wiedzieć kto uczestniczy w świętowaniu? Dlaczego tę imprezę ochraniali funkcjonariusz na służbie? Kto był sponsorem tego spotkania? _
Posłowie PiS ocenili, że stan polskiej policji jest zły. Jak uzasadniali, policjantom nie są płacone przysługujące im świadczenia, a program modernizacji policji przyjęty przez rząd PiS jest realizowany tylko częściowo.

_ - Mamy do czynienia z dziadostwem, a potem z dziwnymi relacjami korupcjogennymi, dziwnymi relacjami między policją a biznesem _ - mówił rzecznik Błaszczak i dodał, _ wtedy gdy w policji są drastyczne cięcia, organizowanie takich wystawnych przyjęć uważamy za niedopuszczalne _.

Komendant główny policji poinformował, że Biuro kontroli Komendy Głównej Policji wyjaśnia okoliczności udziału funkcjonariuszy w pikniku z okazji święta policji, którego współorganizatorem były policyjne związki zawodowe.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: policja, wiadomości, gospodarka, polityka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz