Notowania

Przejdź na
prawo
21.03.2009 12:39

PiS konsultuje dostęp do zawodów prawniczych

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozmawiali z krakowskimi studentami.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

*Posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagają się otwarcia dostępu do zawodów prawniczych dla młodych absolwentów prawa. W tym celu odwiedzili Kraków, gdzie spotkali się z młodzieżą szkolną i akademicką. *

PosłankaBeata Kempapowiedziała, że politycy PiS chcą skonsultować z młodzieżą kilka projektów ustaw, które trafiły już do laski marszałkowskiej. Chodzi między innymi o zmiany artykułu 17-go konstytucji, który dotyczy tak zwanych samorządów zawodowych, czyli korporacji. Zdaniem posłanki, ich wpływ na życie publiczne jest zbyt duży.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Ziobro poprze Czumę ws. dostępu do zawodów prawniczych ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/ziobro;poprze;czume;ws;dostepu;do;zawodow;prawniczych,211,0,435155.html )
* [ Czuma: Będzie łatwiejszy dostęp do zawodów prawniczych ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/czuma;bedzie;latwiejszy;dostep;do;zawodow;prawniczych,151,0,435095.html )

Posłowie PiS sprzeciwiają się - jak to ujęli - reglamentacji zawodów prawniczych. Podkreślili, że w dobie recesji gospodarczej, młodzi ludzie najbardziej potrzebują wsparcia.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: prawo, wiadomości, polityka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz