Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS chce zabronić ostrych narzędzi

0
Podziel się:

Partia domaga się, by noże uznać za broń i zakazać noszenia ich publicznie.

PiS chce zabronić ostrych narzędzi
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prawo i Sprawiedliwość chce zmian w prawie dotyczącym zakazu noszenia broni w miejscach publicznych. Poseł PiS Arkadiusz Mularczyk poinformował, że klub złożył projekt nowelizacji ustawy.

Arkadiusz Mularczyk przypomniał zabójstwo policjanta Andrzeja Struja z zeszłego roku. Według podanych przez posła statystyk, w 2009 roku w całej Polsce ponad 400 osób zostało zamordowanych z użyciem noża czy innego narzędzia.

Arkadiusz Mularczyk wyjaśnił, że PiS domaga się wprowadzenia do kategorii białej broni wszystkich narzędzi, które mogą służyć do zrobienia krzywdy drugiemu człowiekowi. Wśród zmian proponowanych przez PiS jest też zapis, że nie można w miejscu publicznym nosić noża o długości ostrza przekraczającej 8 centymetrów.

Poseł PiS twierdzi, że jedynie w trzech krajach europejskich - Polsce, Czechach i Bułgarii, nie ma regulacji dotyczących posiadania ostrych narzędzi w miejscu publicznym.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/178/t20402.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;ma;nowego;wroga;-;to;bron;palna,13,0,698637.html) SLD ma nowego wroga - to broń palna Partia Grzegorza Napieralskiego tak zareagowała na tragedię w biusze poselskim PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t91201.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/latwiejszy;dostep;do;broni;nie;podoba;sie;policji,166,0,589222.html) Łatwiejszy dostęp do broni nie podoba się policji Pomysłu nie uzasadnia ani stan bezpieczeństwa w Polsce, ani liczba przestępstw z użyciem broni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t90247.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/kazdy;dorosly;polak;bedzie;mogl;miec;bron,247,0,582647.html) Każdy dorosły Polak będzie mógł mieć broń Projekt nowej ustawy o amunicji przewiduje rewolucyjne zmiany.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)