Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PiS chce kary dla Tuska. Za debatę

0
Podziel się:

Rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział złożenie wniosku do Komisji Etyki Poselskiej.

PiS chce kary dla Tuska. Za debatę
(PAP/Tomasz Gzell)

*Rzecznik PiS Adam Hofman zapowiedział złożenie w poniedziałek do sejmowej Komisji Etyki Poselskiej wniosku o ukaranie premiera Donalda Tuska za jego słowa wypowiedziane w Sejmie podczas przedstawiania informacji rządu ws. katastrofy. *

_ - Donald Tusk będzie musiał się wytłumaczyć przed Komisją Etyki ze słów, które były obraźliwe dla rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej _ - powiedział w Radiu ZET Hofman. _ - Mówił, że część rodzin nie chce wyjaśnienia prawdy, i za to trafi do Komisji Etyki _ - dodał Hofman.

W informacji przedstawionej Sejmowi, premier wyraził opinię, że już od pierwszych godzin po katastrofie smoleńskiej potęgowało się wrażenie, iż _ nie wszyscy byli zainteresowani pełną prawdą _ o tym, co stało się 10 kwietnia.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t129369.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;tusk;ma;96;ofiar;na;sumieniu;musi;odejsc,54,0,757046.html) Kaczyński: Tusk ma 96 ofiar na sumieniu, musi odejść

_ - Już od pierwszych godzin po katastrofie potęgowało się - nie tylko moje - wrażenie, że istnieją inne poglądy, inne interesy polityczne, niż te, które my określiliśmy jako priorytetowe. Nie wszyscy byli zainteresowani pełną prawdą o katastrofie i dalece nie wszyscy byli zainteresowani tym, aby katastrofa smoleńska nie przerodziła się także w katastrofę w relacjach pomiędzy Polską, a jej sąsiadami, w tym z Federacją Rosyjską _ - mówił szef rządu.

PiS skierowało już w piątek do Komisji Etyki wniosek przeciwko wicemarszałkowi Sejmu Stefanowi Niesiołowskiemu. PiS chce ukarania go m.in. za sposób prowadzenia debaty nad informacją rządu ws. katastrofy smoleńskiej.

W piśmie do przewodniczącej komisji Elżbiety Witek z PiS napisano, że w dniach 18-20 stycznia Niesiołowski wielokrotnie naruszył zasady etyki poselskiej _ poprzez wygłaszanie stwierdzeń obrażających i szkalujących parlamentarzystów opozycji _.

Czytaj w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)