Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory 2011
14.02.2011 12:24

PiS boi się buntu? Przekłada okręgowe wybory

Partia chce uniknąć powtórki ze świętokrzyskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Piotr Polak)

Planowane na wiosnę wybory szefów okręgów PiS odbędą się jesienią, tuż po wyborach parlamentarnych. Kierownictwo PiS chce uniknąć lokalnych konfliktów, takich jak ostatnio w województwie świętokrzyskim.

W 2011 roku upływa kadencja władz regionalnych PiS. Do wiosny, według wcześniejszych zapowiedzi m.in. szefa Komitetu Wykonawczego PiS Joachima Brudzińskiego, członkowie partii mieli wybierać zarządy okręgów, w tym ich szefów.

_ - Żadnej rewolucji nie będzie. Będę rekomendował zachowanie w dużej mierze status quo. Nie mamy powodów twierdzić, że w partii dzieje się coś złego _ - mówił pod koniec grudnia Brudziński.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kempa;nie;ma;buntu;w;swietokrzyskim;pis,86,0,770646.html) Kempa: Nie ma buntu w świętokrzyskim PiS
W poniedziałkowej rozmowie Brudziński zaznaczył, że _ to Komitet Polityczny decyduje o terminie zjazdów wojewódzkich _. - _ Po konsultacjach z szefami okręgów, takie konsultacje odbyły się podczas ostatniego posiedzenia Komitetu Wykonawczego. Ustaliliśmy, że zjazdy będą po wyborach. Chcemy skupić całą energię wewnątrzpartyjną na przygotowaniu partii do wyborów _ - powiedział polityk PiS.

Rzecznik PiS Adam Hofman dodał, że partia zajmuje się teraz tym, żeby wygrać wybory, a nie robić jakieś wielkie zmiany wewnętrzne. _ - Świętokrzyskie było palącym problemem. Niestety nie udało się osiągnąć porozumienia _ - dodał Hofman.

Niedawno doszło do sporu na tle decyzji Komitetu Politycznego PiS o rozwiązaniu świętokrzyskiego zarządu partii i powierzeniu funkcji pełnomocnika w regionie posłance Beacie Kempie.

Senator Grzegorz Banaś i europoseł Jacek Włosowicz oświadczyli, że decyzja Komitetu Politycznego PiS jest dla nich nie do zaakceptowania. Ogłosili to podczas kieleckiej konferencji prasowej posłanki Kempy. Banaś w ubiegły piątek opuścił PiS.

Włosowicz powiedział w poniedziałek, że na razie nie podjął decyzji o odejściu z partii. Zaznaczył jednak, że _ jest to kwestia dni, a nie tygodni czy miesięcy _.

Włosowicz skrytykował decyzję o przełożeniu wyborów szefów okręgowych struktur PiS na czas po wyborach parlamentarnych. _ - To złamanie poprzednich ustaleń. Sądziliśmy, że w normalnym trybie, na wiosnę odbędą się wybory władz _ - powiedział europoseł. W jego ocenie, _ odkłada się decyzje i próbuje się ewentualne problemy zamiatać pod dywan _.

Prezesa zarządu okręgowego, na wniosek prezesa PiS, powołują zjazdy okręgowe. Do ich kompetencji należy też m.in. określanie kierunków działalności partii w regionie i uchwalanie okręgowych programów PiS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/102/t92006.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;pis;wrze;szykuje;sie;walka;o;wladze,144,0,704400.html) W PiS wrze. Szykuje się walka o władzę Joanna Kluzik-Rostkowska i Zbigniew Ziobro w coraz ostrzejszym konflikcie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t130669.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/konflikt;w;pis;kempa;nie;potwierdza,227,0,766691.html) Konflikt w PiS? Kempa nie potwierdza Posłanka podkreśla, że nie ma oficjalnych decyzji w sprawie świętokrzyskich struktur partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/108/t130668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/swietokrzyscy;dzialacze;pis;przeciw;centrali,47,0,769583.html) Świętokrzyscy działacze PiS przeciw centrali Beata Kempa, pełnomocnik świętokrzyskiego PiS chce rozmawiać z niezadowolonymi.
Tagi: wybory 2011, PiS, kraj, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz