Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pirat drogowy z Pabianic poniesie tylko część kary

0
Podziel się:

Przekroczenie prędkości, ucieczka przed policją, wyprzedzanie na zakazach - to wykroczenia, za które mieszkaniec Pabianic (Łódzkie) mógłby łącznie otrzymać 40 pkt. karnych.

Pirat drogowy z Pabianic poniesie tylko część kary
(Artur Barbarowski/East News)
bECgkZIl

Przekroczenie prędkości, ucieczka przed policją, wyprzedzanie na zakazach - to wykroczenia, za które mieszkaniec Pabianic (Łódzkie) mógłby łącznie otrzymać 40 pkt. karnych. Nigdy nie miał jednak prawa jazdy, więc dostał tylko dwa mandaty - łącznie za 2 tys. złotych.

23-letni kierowca alfy romeo zwrócił na siebie w sobotę uwagę policji na ul. Pabianickiej w Bełchatowie, gdzie o 37 km/h przekroczył dozwoloną prędkość. Na próbę zatrzymania przez funkcjonariuszy mężczyzna zareagował ucieczką.

_ - Policjanci podjęli pościg, a uciekający kierowca popełniał kolejne wykroczenia. W Kazimierzowie w gminie Drużbice wyprzedzał na skrzyżowaniu, w Drużbicach zlekceważył zakaz wyprzedzania i wyprzedzał na +trzeciego+. Chwilami alfa romeo osiągała prędkość 170 km na godzinę. Widząc, że nie zdoła zgubić policyjnego pościgu, zjechał z drogi na leśny dukt, gdzie po kilkuset metrach został zatrzymany _ - poinformował Sławomir Szymański z policji w Bełchatowie.

bECgkZIn

Za przekroczenie prędkości i niezatrzymanie się do policyjnej kontroli pabianiczanin został ukarany mandatem w wysokości tysiąca zł. Kolejne wykroczenia, popełnione podczas ucieczki, zostały _ wycenione _ na taką samą kwotę. Zgodnie z taryfikatorem kar kierowca powinien zostać również ukarany 40 pkt. karnymi (14 za pierwszy mandat i 26 za drugi). Ta kara jednak go ominie.

- Okazało się, że wiozący dwóch pasażerów 23-letni pabianiczanin uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu. _ Nie ma i nigdy nie miał prawa jazdy, więc nie można naliczyć mu punktów karnych _ - powiedział PAP Radosław Gwis z KWP w Łodzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Dlatego coraz mniej osób uzyskuje prawo jazdy Spada liczba uzyskujących prawo jazdy, w 2011 r. otrzymało je 570 tys. osób, znacznie mniej niż w 2010 r., gdy egzamin zdało 832 tys. osób.
Nowe fotoradary na nasz koszt - ile zapłacimy? 330 nowych fotoradarów za 50 milionów złotych
bECgkZIO
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)