Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Pirackie mapy GPS. Policjant nie może tego sprawdzić

0
Podziel się:

Osoba, która ma zainstalowany w samochodzie GPS z pirackim oprogramowaniem, nie musi obawiać się ani policji, ani służby celnej.

Pirackie mapy GPS. Policjant nie może tego sprawdzić
(Marcin Wichary/CC/Flickr)

Policjant nie ma prawa sprawdzać wnętrza samochodu podczas rutynowej
kontroli drogowej. Nie może więc też zweryfikować legalności zainstalowanego w aucie sprzętu GPS.

_ - Funkcjonariusz może skontrolować wnętrze samochodu i znajdujące się w nim przedmioty jedynie wtedy, gdy ma uzasadnione przypuszczenie popełnienia przestępstwa _ - tłumaczy _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _ Piotr Wołkowicki, adwokat z kancelarii Olszewski, Tokarski i Wspólnicy.

Prawnik dodaje, że każde sprawdzenie wnętrza samochodu jest przeszukaniem i musi być zatwierdzone przez sąd lub prokuratora.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ podkreśla, że choć nie ma regulacji, które ułatwiają wykrywanie użytkowników pirackiego oprogramowania GPS, kierowcy powinni mieć świadomość, że instalując je w swoi ch autach, naruszają prawa własności intelektualnej.

Czytaj więcej o piractwie komputerowym w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t111777.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/kontrola;skarbowa;sprawdza;legalnosc;oprogramowania,109,0,799085.html) Kontrola skarbowa sprawdza legalność oprogramowania Kontrole w firmach ruszyły w tym tygodniu. Eksperci popierają walkę z piractwem, twierdząc że negatywnie wpływa na gospodarkę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/t74797.jpg ) ] (http://manager.money.pl/news/artykul/sciagneli;1;2;mld;piosenek;nielegalnie,50,0,737074.html) Ściągnęli 1,2 mld piosenek. Nielegalnie Najnowsze dane pokazują, że internetowe piractwo w Wielkiej Brytanii ma się dobrze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t86296.jpg ) ] (http://manager.money.pl/styl/media/artykul/mniej;piratujemy;ale;gospodarka;traci;miliardy,26,0,676122.html) Mniej piratujemy, ale gospodarka traci miliardy Ograniczenie piractwa komputerowego o 10 proc. podniosłoby PKB o 3 mld zł.
wiadomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)