Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Piotrowski: Uchwalają za dużo ustaw

0
Podziel się:

Konstytucjonalista Ryszard Piotrowski jest zaniepokojony dużą liczbą ustaw uchwalonych przez Sejm minionej kadencji.

Piotrowski: Uchwalają za dużo ustaw
(EAST NEWS)
bEKVDpCd

Konstytucjonalista Ryszard Piotrowski jest zaniepokojony dużą liczbą ustaw uchwalonych przez Sejm minionej kadencji. W ostatnich 4 latach było ich 953.

Ryszard Piotrowski, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, mówi, że to świadczy o _ inflacji prawa _. To oznacza, że prawa jest za wiele.

- _ Tracimy panowanie nad prawem, nieustannie nowelizujemy przepisy prawna, budujemy zamki z piasku. A po drugie to oznacza, że to słowo ustawodawca odnosi się do pewnej fikcji. Opisuje ono zwykle tych, którzy decydują o tym, jak zachowa się klub partyjny czy też koło _ - tłumaczy Piotrowski.

bEKVDpCf

POSŁUCHAJ RYSZARDA PIOTROWSKIEGO:

Ryszard Piotrowski wskazał, że gdyby każdy poseł rzeczywiście przeczytał każdą uchwaloną ustawę, oznaczałoby to, że przez całą kadencję codziennie czytał 2,6 ustawy.

Konstytucjonalista zwrócił też uwagę, że często racje polityczne decydują jak posłowie głosują.

Zdaniem konstytucjonalisty, to dlatego kodeks wyborczy został częściowo zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny, mimo że był uchwalony jednogłośnie. Zdaniem gościa Jedynki, przeczy to rozumieniu demokracji jako woli większości i pokazuje że ta większość może się mylić.

bEKVDpCl

Złe prawo w Money.pl

bEKVDpCG
KOMENTARZE
(0)