Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Piotr Szeliga rezygnuje z członkostwa w Solidarnej Polsce

0
Podziel się:

W ostatnim czasie poznałem prawdziwe intencje niektórych osób związanych z tą partią, o których wcześniej nie wiedziałem - oświadczył.

Na zdj. Piotr Szeliga
Na zdj. Piotr Szeliga (EAST NEWS/Michal WARGIN)

_ _Wstępowałem do Solidarnej Polski, której wizję przedstawiono mi na początku inną, niż dzisiaj wygląda naprawdę - oświadczył poseł. Poinformował też, że złożył pozwy sądowe przeciw kilku mediom. Sprawa ma związek z postępowaniem prokuratury dotyczącym próby szantażu polityka.

_ W ostatnim czasie poznałem prawdziwe intencje niektórych osób związanych z tą partią, o których wcześniej nie wiedziałem. Ja do takich działań nie będę przykładał ręki. Być może kiedyś przyjdzie czas na rozmowę na ten temat _ - napisał Szeliga w oświadczeniu.

Jak zaznaczył, _ polityka to gra zespołowa; nie da się jej uprawiać z niektórymi osobami, które nie patrzą na dobro Polaków, tylko na własne osobiste korzyści _.

_ Nie ja pierwszy opuszczam ten klub i partię. Nie interesuje mnie ciągłe atakowanie wszystkich i zbijanie na tym kapitału politycznego. Polacy oczekują merytorycznych rozwiązań i skutecznej walki z bezrobociem, emigracją ludzi młodych, wsparciem rodzin i naprawy służby zdrowia. Chcę rozwiązywać te problemy, jako poseł niezrzeszony _ - napisał poseł.

Rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki powiedział, że gdyby Szeliga nie podjął decyzji o odejściu z partii i z klubu, to zostałby wyrzucony. - _ Długo walczyliśmy o wysokie standardy w partii i w polityce. Niektóre ostatnie zachowania posła Szeligi godzą w nie, więc musiałby odejść z Solidarnej Polski _ - powiedział Jaki.

Na początku stycznia Szeliga zawiesił członkostwo w klubie Solidarnej Polski. Rzecznik SP powiedział wtedy, że ma to związek z postępowaniem lubelskiej prokuratury dotyczącym próby szantażu polityka. Szeliga w wydanym wtedy oświadczeniu przekonywał, że jest ofiarą prowokacji.

Lubelska prokuratura oskarżyła troje młodych ludzi o szantażowanie i zmuszanie do zapłacenia 3 tys. zł. Według doniesień mediów szantażowany był poseł prawicowej partii, a powodem miało być niezapłacenie za usługę seksualną.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie poinformowała w styczniu, że akt oskarżenia przeciwko 28-letniemu Szczepanowi P., 27-letniemu Przemysławowi S. oraz 26-letniej Magdalenie I. został skierowany w grudniu do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód. Nie ujawniono, jaki był powód szantażu ani kim był szantażowany.

Według portalu gazeta.pl poseł sam zawiadomił policję, kiedy nieznany mu mężczyzna powiedział, że ma kompromitujące go materiały i zażądał pieniędzy w zamian za zniszczenie _ dowodów _. Powodem szantażu miało być to, że poseł miał nie zapłacić kobiecie za usługę seksualną. Chodziło o 200 zł. W oświadczeniu Szeliga poinformował, że dziś złożył pozwy sądowe przeciw _ Rzeczpospolitej _, _ Super Expressowi _, _ Faktowi _ i _ Kronice Tygodnia _.

Czytaj więcej w Money.pl
Solidarna Polska ostro o Okrągłym Stole Kurski uważa, iż podczas negocjacji okrągłostołowych panowało przekonanie, że _ agenturze komunistycznej w życiu publicznym włos spaść z głowy nie może _.
Oni zablokowali uchwałę o Okrągłym Stole SP proponuje, aby projekt uchwały uzupełnić zapisami o rabunkowej prywatyzacji, bezkarności zbrodniarzy PRL, niewyrównanie krzywd dla ich ofiar oraz brak dekomunizacji i lustracji.
Poseł Solidarnej Polski zawieszony Ma to związek ze sprawą, którą prowadzi lubelska prokuratura i dotyczy rzekomego szantażu wobec posła
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)