Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pijani kierowcy plagą na polskich drogach

0
Podziel się

21 tysięcy nietrzeźwych kierujących od początku wakacji. Tyle osób na podwójnym gazie zatrzymali policjanci.

Pijani kierowcy plagą na polskich drogach
(Rafalolechowski/Dreamstime)
bEiUHZQl

Tylko w miniony weekend funkcjonariusze drogówki zatrzymali tysiąc pięćset takich osób.

Podkomisarz Jarosław Gnatowski z Komendy Głównej Policji zaznacza jednak, że mimo wielu kontroli wciąż duża liczba kierowców decyduje się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Z jednej strony to wynik nieświadomości zagrożenia, jakie niesie alkohol w organizmie kierowcy. _ - To głupota, skrajna głupota każdej takie osoby _ - podkreśla Gnatowski. Dodaje, że często nie ma znaczenia, czy wsiadamy za kierownicę zaraz po wypiciu alkoholu, czy po kilku godzinach. Wiele nietrzeźwych osób zatrzymanych przez policję na prowadzeniu auta pod wpływem alkoholu to kierowcy na przysłowiowym kacu.

Problem pijanych za kółkiem to nie kwestia zaostrzania przepisów, ale egzekwowania prawa - uważa Janusz Popiel ze Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach i Kolizjach Alter Ego. Zdaniem Popiela to sądy są zbyt łagodne dla pijanych kierowców. Często groźne wypadki powodują kierowcy, którzy wcześniej jeździli pod wpływem alkoholu, ale nie doszło do groźnego zdarzenia. _ - Wielu z nich to są recydywiści _ - podkreśla Popiel.

bEiUHZQn

Policja wskazuje, że pozytywnym zjawiskiem jest fakt mniejszej liczby wypadków i ofiar śmiertelnych zdarzeń z udziałem pijanych kierowców.

Czytaj więcej w Money.pl
Dramatyczne liczby. W wakacje utonęło już... W lipcu w całym kraju utonęło ponad 160 osób. Tylko wczoraj w ten sposób zginęły cztery osoby.
Fałszywi policjanci wyłudzali mandaty Policjanci z Braniewa zatrzymali dwóch fałszywych funkcjonariuszy drogówki.
bEiUHZQO
KOMENTARZE
(0)